KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

IV Dni Muzyki Chóralnej w Garwolinie… rozpoczęte

Dodano:
garwolin - IV Dni Muzyki Chóralnej w Garwolinie… rozpoczęte

Nie zawiodła publiczność, nie zawiedli organizatorzy i przede wszystkim nie zawiedli najmłodsi chórzyści. Garwoliński weekend chórów rozpoczęty!

Około godziny 19 w Parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej długo wyczekiwany festiwal został oficjalnie otwarty.  – Jest mi niezwykle przyjemnie powitać państwa na pierwszym Dniu Międzynarodowej Muzyki Chóralnej - powiedział słowem wstępu Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

REKLAMA:Dopełnienia otwarcia dokonał Radosław Mitura, dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie: – Myślę, że możemy wszyscy być bardzo dumni , że w tak nie dużym mieście, można mieć tak wielki  festiwal. 

Honorowy patronat imprezy pełni Marek Chciałowki, starosta powiatu: - Bardzo się cieszę, że muzyka zagościła na terenie naszego powiatu.

Dni Muzyki Chóralnej są niepowtarzalnym w skali powiatu wydarzeniem muzycznym, w którym bierze udział wiele znakomitych chórów. Tegoroczne festiwal rozpoczęły występy trzech grup: Chóru Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie z dyr. Martą Zdrajkowską , Chóru Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie z dyr. Andrzejem  Ostolskim oraz Chóru Szkoły Wokalno-Chóralnej "Kantylena" z Gorek (Białoruś) z  dyr. Oksaną Zapevalovną.

Najmłodsi i najmniej doświadczeni śpiewacy pokazali, że potrafią dorównać swoim starszym kolegom. Długie brawa udowodniły, że obecni na koncercie byli zachwyceni poziomem, jaki zaprezentowała młodzież. Szczególnym uznaniem cieszył się występ pani Oksany Zapevalovnej, która zaprezentowała się przed publicznością w operowym utworze Ave Maria.

Już jutro o godz. 18.00 w Sali kinowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie wystąpią chóry z Czech, Ukrainy i Białorusi.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 15

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

publiczność (, #IP d36e6f8950) Odpowiedz

zgadza się PUBLICZNOŚĆ nie zawiodła: słuchała, klaskała, podziwiała i chłonęła..., bo o tych których nie było nie można przecież powiedzieć, że byli publicznością.

(, #IP 30acc78097) Odpowiedz

,,Nie zawiodła publiczność-to ma być żart? Pisząca to była tam chociaż?

Trzeba być by usłyszeć (, #IP c20b160c93) Odpowiedz

Takiej okazji w Garwolinie nie będzie aż do następnego roku. Czy naprawdę nie czujesz potrzeby uczestniczenia w takiej wspaniałej uczcie duchowej. TV i komputer masz na co dzień. Zostaw to, w tą jedna niedzielę i przyjdż na 16-tą do Kolegiaty. Warto!!!