czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Garwolin może pomóc głodnym dzieciom

Dodano:
garwolin - Garwolin może pomóc głodnym dzieciom

Pod względem liczby niedożywionych dzieci Polska zajmuje trzecie miejsce w Unii Europejskiej za Bułgarią i Rumunią. Blisko 2 miliony dzieci w Polsce żyje na skraju nędzy. Możemy im pomóc.

Fundacja „Razem Lepiej” organizuje prospołeczną akcję „Dzień Dobrego Głoda”.  Mimo wysokiego rozwoju cywilizacyjnego Polski, nasz kraj boryka się z problemem głodu. Dlatego też fundacja chce nam uświadomić, jak wielu młodych Polaków żyje w skrajnej nędzy.

Główną intencją akcji jest bezpośrednia walka z głodem, a tym samym pomoc najuboższym, szczególnie dzieciom, które nie mają środków na zakup jedzenia.

REKLAMA:Jak im pomóc?

 - Od 10 listopada do 10 grudnia każdy będzie mógł dokonać dobrowolnej wpłaty na specjalne konto Fundacji „Razem Lepiej”, a jednocześnie będzie można przez wysłanie SMS przeznaczyć kwotę 3 zł + VAT na numer 73165 na cele zbiórki publicznej - informują prezesi fundacji, Marek Szambelan i Anna Samusionek.

Do akcji dołączył się również Urząd Miasta Garwolin, który, informując o „Dniu Dobrego Głoda”, chce wesprzeć osoby potrzebujące, a pomoc można uzyskać właśnie w Fundacji „Razem Lepiej”.

Prezesi fundacji zaznaczają: - Każdy może również poinformować organ o potrzebach osób szczególnie dotkniętych problemem ubóstwa, które zamieszkują gminę, oni w ramach akcji i całej działalności fundacji postarają się we współpracy z gminą tym osobom, rodzinom udzielić pomocy.

„Dzień Dobrego Głoda” będzie miał swój finał 4 grudnia.

Więcej informacji na temat fundacji oraz kontakt można znaleźć na stronie www.ddg.org.pl


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 751c9295f1) Odpowiedz

Lub trzeba wpisac w youtube - Trzy sposoby na obalenie Dyktatury wiele wam to wyjasni o biedzie i o innych sprawach w naszym kraju i nie tylko. Polecam. I trzeba to rozsyłać dalej.

(, #IP 751c9295f1) Odpowiedz

http://www.youtube.com/watch?v=KSRi3EXfj-s

Dzień dobrego głoda (, #IP 57a237b428) Odpowiedz

polecam teledysk Dnia Dobrego Głoda na str www.ddg.org.pl

Po co nam rząd? (, #IP 751c9295f1) Odpowiedz

Jesli wybrancy narodu nie potrafia rzadzic pieniedzmi ktore dostaja od nas jako wszeliego radzaju podatki tylko je przejadaja i marnotrawia, nie odpowiadajac za nic jak np: wydrukowanie komiksu z wulgaryzmami za 30tyś. Euro ktory został zniszczony. A od nas oczekuje sie wspieranie roznej masci fundacji, organizacji i cyklicznych zbiórek jak akcia Owsiaka. To po co nam ta banda darmozjadow. Po co nam ta banda złodzieji którzy sprzedaja nasze zasoby naturalne za bescen. A przeciez mogli bysmy byc bogatym krajem i nie bylo by takich problemow lub nie w takiej wielkosci. Ps: mam pytanie - co stanie sie ze sprzetem medycznym zakupionym za pieniadze Owsiaka ktore sa w szpitalach jak te szpitale beda prywatyzowane?

A rząd? (, #IP c20b160c93) Odpowiedz

A rząd wyżywi się sam. To słowa rzecznika prasowego rządu PRL Jerzego Urbana. Wtedy odebrane były jako blużnierstwo. Aktualne dziś i pewne zawsze.

PRAWDA (, #IP e6738b4672) Odpowiedz

To wszystko prawda i co z tego ? Kogo to obchodzi ? Kto slucha ? Uklady , ukladziki i tak w kolko . A jak ida wybory to niechce sie nawet wstac . Czy ktos zdaje sobie sprawe jak to jest jak sie jest glodnym ? Swoj wybor zrobiliscie i cieszcie sie , ze Niemcy zrobili rynki pracy dla nas /u nas zlikwidowano stocznie aby oni mieli produkcje a my niewolnikow , u nas likwiduje sie hodowle trzody , rogacizny , produkcje mleka i burakow , dlaczego ?kto kupi to co wyprodukuje zachod ?Media zrobily swoje , rozwalily najlepsza partie jaka jest PIS , najpierw slodzili PJN , zeby ich rozwalic a teraz poprawili atak . Szkoda , ze tacy inteligentni ludzie jak Ziobro , Jakubowska , Kurski daja sie wplatywac w dyskusje z mediami bo im o to tylko chodzi . Zlikwidowac najmadrzejsza partie to z reszta nie bedzie potrzeby nawet rozmawiac . Jestesmy zwyklymi ciemniakami , pozwalamy aby tyle dzieci bylo glodnych ,naszych dzieci a bedzie ich o wiele wiecej . Zawsze lubilismy sie wychwalac , najlepiej jest myslec ze nam jest dobrze . Sklepy nazwiemy w innym jezyku , parki , co nam zalezy ?jestesmy zwyklymi OSLAMI

Szkodnik nr 1 (, #IP 84f86a861c) Odpowiedz

To Jarosław Kaczyński,to człowiek który ośmieszył polską prawicę i jednocześnie spowodował ,ze plącze się gdzieś na obrzeżach głównego nurtu politycznego.Z Kaczyńskim nie ma co marzyć aby prawica kiedykolwiek rządziła ,najlepiej gdyby zabrał swoich Hofmanów ,Czarneckich i resztę karierowiczów którzy kadzą mu niczym gryzoniowi w bajce Krasickiego i odszedł, aby ludzie którzy będący mądrymi a jednocześnie patriotycznie nastawieni, mogli cokolwiek w tym kraju zrobić.Obecnie Polska nie ma innego wyjścia jak uczestniczyć w globalnej gospodarce i UE ,trzeba tylko mądrze się ustawić i za swoją zgodę na pewne projekty polityczne utargować jak najwięcej ,NIE MA PROSTYCH ODPOWIEDZI NA TRUDNE PYTANIA ,bzdurą jest twierdzenie ,że jakakolwiek partia w obecnej chwili ma receptę na trudne czasy u już na pewno nie KACZYŃSKI co do reszty PIS-u czas pokaże.Pozdrawiam!!!!konio

(, #IP 751c9295f1) Odpowiedz

czepiam sie komunizmu, bo to dzieki niemu i komunistom mamy tyle lat zapasci. Mimo Szczepkowska w 89r. oglosila w TV upadek komunizmu. Komunizm dalej trwa w naszym kraju, ma sie dobrze kultywowany przez rzady lewicowe. Teraz przybral on jeszcze bardziej brudny charakter bo jest na uslugach globalizacji i dlatego bieda bedzie sie powiekszac. To tyle. Malo swiadomy narod tak wybral i tak bedzie mial. Zadne akcie tu nie pomoga, jesli rzad nie interesuje sie obywatelami. Przypominam ze to obowiazek ladz zadbac o glodne dzieci. Nie nakarmic, tylko stworzyc takie warunki dla rodzicow co by mogli zarobic i godnie zyc.

To "efekt uboczny" (, #IP 84f86a861c) Odpowiedz

Kapitalizmu korporacyjnego,jak powiedzieli by cyniczni uczeni mężowie których mordy oglądamy codziennie w telewizji.Lenin dla niektórych jak widać wiecznie żywy,ignorancja nie usprawiedliwia głupoty tak jak zbrodniarz o którym wspominamy nie ma nic wspólnego z SOCJALIZMEM.Przypominam ,że pierwszym posunięciem zgodnym z duchem socjaldemokracji było ustanowienie poprzez kanclerza Bismarka który był konserwatystą systemu ubezpieczeń robotników ni mniej ni więcej tylko dzisiejszych EMERYTUR.Proszę ludzi którzy nie przeczytali chociażby jednej książki o nieopisanie głupot o Leninie i komunizmie przy sprawie głodnych dzieci.Ten aspekt w naszym kraju wiąże się z KAPITALIZMEM polskim który wiernie odwzorowuje model latynoamerykański, narzucony zresztą im przez wuja Sama tzw. dyplomacją kanonierek i doktryną Monroe.Polska obecnie nie spełnia ,żadnych standardów socjalnych które są w tzw. starych krajach unijnych,wynika to z biedy ale i ogłupiania społeczeństwa przez media podporządkowane OLIGARCHOM którzy mają czym nakarmić swoje dzieci.Nie chodzi mi bynajmniej o atakowanie naszych chociażby garwolińskich biznesmenów a o żądne zysku korporacje przenoszące produkcje do krajów o niewolniczym systemie pracy aby jak najbardziej zmaksymalizować zysk.Drobni kapitaliści podstawa klasy średniej ,są równie bezwzględnie niszczeni przez tą zmorę współczesnego świata jak wspomniane głodne dzieci.Obecne zawirowania chociażby w polityce finansowej Unii będą miały OGROMNE skutki dla współczesnego świata,model kapitalizmu korporacyjnego zdycha nieodwołalnie i już niedługo będziemy świadkami jeszcze w naszym pokoleniu ogromnych wstrząsów,nasi politycy niestety nie maja żadnego pojęcia jak przygotować się na te sytuację.Proszę nie pisać ,że ta czy inna opcja ma receptę ,bo tak nie jest, to pierdułkiewicze zajęci całkowicie nieistotnymi sprawami gdy wokół zachodzą wydarzenia których dalekosiężne skutki niedługo nas dotkną. Pozdrawiam !!!!konio

Lenin? oczywiscie że dobrze. On jest w SPA (, #IP c20b160c93) Odpowiedz

A z ta komuną to pudło. W PRLu nie było głodnych dzieci i bezrobocia.

(, #IP 751c9295f1) Odpowiedz

Naród tak wybrał i tak ma, a bedzie jeszcze gorzej. Polska stała sie kolonią globalnej gospodarki. Rząd bedzie działał dla potrzeb globalnej gospodarki. Człowiek już dawno stał się nie ważny. Teraz słyszałem z ust przedstawiciela Rządu: Polska musi wprowadzić wyższą akcyzę na olej napędowy , tak jak jest w Uni. A dlaczego Unia Europejska nie rząda żeby zrównać zarobki w całej Uni . Dlaczego asz rząd wprowadza te wszystkie obciążenia nie dbając o swoich obywateli. I jeszcze wiele pytań, ale to już chyba nie ma sensu. Ten polski naród jest za głupi żeby coś zrozumieć Już po ptokach. Lenin ma się dobrze, a komunizm trwa nadal.

jesteśmy sprzedani (, #IP e7d3cb0c17) Odpowiedz

Człowieku co ty masz do komunizmu?!!!Nie rozumiesz, że my nadal w nim tkwimy z tą tylko różnicą, że zmienił się kierunek no i jesteśmy bardziej wykorzystywani. Ruscy zabierali nam surowce i płody rolne a zachód wykończył nas gospodarczo zapewniając sobie rynek zbytu. Zastraszeni Polacy głodują, ale boją wyjść na ulicę tak jak o wiele bogatsi a udający bankrutów Grecy.

Bardzo przepraszam ale to chyba jakas pomyłka. (, #IP c20b160c93) Odpowiedz

To przecież niemożliwe. Gdzie ja żyję? Przecież ustrój ucisku, wyzysku, zniewolenia, zacofania, ciemnoty, nędzy itd. itp. znienawidzony przez wszystkich mamy już za sobą. I po dwudziestu latach wyśnionej, wymarzonej, wytęsknionej demokracji, dwa miliony dzieci polskich cierpi nędzę? Pewnie nie same ale z rodzinami. I nasz wybrany dopiero co kolejny Sejm do spółki rządem ma to w dupie fundując sobie nowe auta, meble, premie, nagrody a my mamy zająć się głodnymi dziećmi. Ludzie!!!!!!!!!!!!!!! Dlaczego w to wszystko bomba nie p........e. A może ja śnię?

jesteśmy krajem trzeciego świata (, #IP e7d3cb0c17) Odpowiedz

Niemożliwe...a jednak! Spój jak żyją samorządowcy i ich rodziny, dla nich są etaty i pieniądze, których liczba jest przecież ograniczona. Oni żyją w luksusie, bo ty płacisz podatki, które oni sami przeznaczają na swoje utrzymanie ponadto wybierasz ich wrzucając kartkę do urny. Może po prostu dlatego jest tak źle, bo właśnie nie nadajemy się do demokracji tylko zawsze musi nas ktoś obcy za mordę trzymać.