Wiadomości z Garwolina

Czy kompleks boisk zjednoczył Łaskarzew?

Wspólny pomysł, wspólna praca, wspólna radość.

Dodano:
garwolin - Czy kompleks boisk zjednoczył Łaskarzew?

W piątek odbyła się uroczystość otwarcia Orlika i placu zabaw przy Zespole Szkół nr 2 im. Jana Pawła II. Tego dnia nie było widać podziałów, złości, ale panowała radość i widoczna troska o dobro mieszkańców miasta.

Wspólna inicjatywa radnych, burmistrz miasta Lidii Sopel-Sereji, a także duże zaangażowanie władz województwa mazowieckiego udowodniły, że wspólne działania dają widoczne efekty. Kompleks boisk sportowych i plac zabaw oddano do użytku mieszkańców Łaskrzewa.

Radości z nowych inwestycji nie ukrywały władze miasta, radni, a także rodzice i uczniowie szkoły. Od kilku miesięcy wychowankowie placówki przyglądali się, jak przy ich szkole wyrastają boiska na miarę XXI wieku, które zastąpią dotychczasowe klepisko służące do gry w piłkę nożną.

- Dzieci będą miały miejsce, by bezpiecznie spędzać czas na świeżym powietrzu. Obiekty sportowe będą atrakcyjną alternatywą spędzania wolnego czasu dla młodzieży i dorosłych. Dzięki dobremu oświetleniu z Orlika będzie można korzystać również nocą -
zapewniała Lidia Sopel-Sereja.

REKLAMA:- Te inwestycje są ogromnym sukcesem i majątkiem Łaskarzewa. Powstanie Orlika to dowód na to, że nasze miasto się rozwija. Cicho marzymy, by zmodernizować budynki naszych szkół oraz wybudować nową halę sportową
- mówiła burmistrz miasta.

Przewodnicząca Rady Miasta, Małgorzata Seremak, zwracając się do zebranych w sali gimnastycznej uczniów, podkreślała znaczenie wspólnego działania.

- To z myślą o was, waszych potrzebach i radości powstał ten kompleks boisk i plac zabaw. Jestem pewna, że będziecie tu rozwijać nie tylko swoją sprawność fizyczną, ale także grę zespołową, która jest tak ważna w naszym życiu
- mówiła.

Całkowity koszt budowy boisk w ramach programu "Moje boisko Orlik 2012" wyniósł 1mln 23 tys. zł, z czego miasto uzyskało 80% dofinansowania: 471 tys. zł pozyskano z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a 331 tys. zł przyznał Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Miasto do inwestycji dopłaciło 221 tys. zł.

Koszt placu zabaw wybudowanego w ramach programu rządowego „Radosna Szkoła” wyniósł 120 tys zł. Połowa tej sumy pochodzi z budżetu miasta.  

W podziękowaniu za prezent uczniowie szkoły zaprezentowali skecze teatralne. Wśród bohaterów przedstawienia nie zabrakło takich osobistości, jak burmistrz Łaskarzewa czy pary prezydenckiej. Na scenie pojawiła się również Doda, Joanna Krupa i balet „Jezioro łabędzie”.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 59

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Zdjęcie nr 5 (, #IP 5d6a31b85a) Odpowiedz

Ta pani w czarnym kostiumie jest bardzo ładna. Orlica?