czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

200 procent kobiecości – koncert w CSiK

Dodano:
garwolin - 200 procent kobiecości – koncert w CSiK

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprosiło na swoją scenę artystki: Aurelię Luśnię i Annę Ozner. Koncert musicalowy „200 procent kobiecości, czyli piękniejsza strona musicalu” odbędzie się 24 listopada przy Nadwodnej 1. Wstęp jest bezpłatny.

Artystka Aurelia Luśnia, choć pochodzi z Olsztyna, od kilku lat związana jest ściśle z Garwolinem. 

- Jest nauczycielem śpiewu w szkole Muzycznej, pomysłodawczynią i organizatorem wielu koncertów naszej garwolińskiej młodzieży. Pod jej opieką wiele utalentowanych muzycznie osób z Garwolina zdobyło i nadal zdobywa cenne nagrody i wyróżnienia na konkursach wokalnych. Współpracowała z Teatrem Muzycznym "Od Czapy" oraz z Chórem Miasta Garwolina
 - zdradza Radosław Mitura, dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie.

REKLAMA:


Razem z Anną Ozner w ostatnim czasie zdobyła nagrodę Grand Prix na II Europejskim Festiwalu Musicalowo-Operetkowym "Face to face" w Poznaniu. - To prestiżowe wyróżnienie świadczące o wielkim kunszcie artystycznym wokalistek - chwali artystki dyrektor szkoły muzycznej.

Jednym z programów koncertowych pani Aurelii jest koncert z utworami musicalowymi. - Postanowiliśmy zorganizować taki koncert i w naszym mieście. Musical jest formą dość trudną i wymagającą dla wokalisty, nie każdy jest w stanie poradzić sobie z takim repertuarem - wyznaje Radosław Mitura i dodaje: - Tym bardziej chcemy zaprezentować garwolińskiej publiczności taką formę muzyczną. Mam nadzieje, że koncertem zainteresuje się wiele osób.

Koncert odbędzie się 24 listopada o godzinie 19 w CSiK. Wstęp jest bezpłatny. 

Czy warto przyjść? Zapraszamy do obejrzenia FILMU, który jest dowodem na to, że warto.


Aurelia Luśnia i Anna Ozner tak mówią o swoich koncertach:

- Musical to gatunek, który cieszy się wielką popularnością. Wspaniale jest móc obejrzeć wielkie przedsięwzięcia na scenach West Endu, Broadwayu czy polskich teatrach, jednak często problemem jest odległość od wymienionych miejsc.

Postanowiłyśmy wyjść naprzeciw potrzebom widza i stworzyć program, który spodoba się zarówno obeznanej ze sztuką wokalną publiczności, jak i tej, która z musicalem jest mniej zaznajomiona. Program jest niezwykle barwny. Można w nim usłyszeć utwory niemal klasyczne jak "Czekaj no Higgińszczaku" z My Fair Lady czy Somewhere z West side story, jak również soulowe One night only z Dreamgirls czy słynny Aquarius z musicalu Hair.

Przeprowadzamy widza przez piękną webberowską frazę znanego "Memory z Kotów" czy "Think of me" z "Upiora w operze", czyli te utwory, które należą do klasyki gatunku, jak i przedstawiamy mniej znane utwory ze święcących tryumfy na Broadwayu "Wicked" czy "A Little night music".

W koncercie znajdują się również utwory dotąd nietłumaczone na język polski jak np. "Don't rain on my parade" wykonywane przez znakomitą B. Streisand w filmie muzycznym "Zabawna dziewczyna". Nie może zabraknąć również utworów z Rent, Nędzników, Sister act.... Towarzyszą nam znakomici instrumentaliści, a do tego dołączamy 200 procent kobiecości, czyli piękniejszą stronę musicalu.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

ile potrwa koncert? (, #IP bf1eff7559) Odpowiedz

jw.

byłam. (, #IP 751c9295f1) Odpowiedz

byłam dziś na koncercie był rewelacyjny! piosenki dobrze dobrane. wszystko git;D