Wiadomości z Garwolina

Fotoradar w Puznówce. Jak nie ten, to nowy

Dodano:
garwolin - Fotoradar w Puznówce. Jak nie ten, to nowy

Wtorkowa noc w Puznówce do spokojnych nie należała. Około godziny 1 nieznani sprawcy zniszczyli fotoradar rejestrujący ruch samochodów na krajowej 17. Sprawą zajął się Inspektorat Transportu Drogowego w Warszawie.

Sprawcy nie są jeszcze znani. Cały czas trwają poszukiwania wandali, którzy wyrwali fotoradar z ziemi. Zniknęła także zawartość skrzynki. Od dwóch dni fotoradar leży przy drodze. Dziś pracownicy Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym z GITD w Warszawie wydadzą opinię, czy fotoradar będzie nadawał się do dalszego użytku, czy zamiast niego zostanie postawiony nowy.

Nie ulega wątpliwości, że fotoradar musi stać w tym miejscu. - Na pewno, jeśli fotoradar będzie usunięty, postawimy tam nowy – mówi nam Roman Winiarz, wiceszef Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym z GITD w Warszawie i dodaje: - Właśnie trwają czynności oceniające, czy urządzenie nadaje się do użytkowania. Jeśli się okaże, że nie, będziemy musieli postawić nowe.

REKLAMA:

Fotoradar stoi w miejscu ze znakiem D42, a więc oznacza początek odcinka drogi przebiegającego przez obszar zabudowany. Dlatego Roman Winiarz zwraca uwagę, jak ważne jest, by kierowcy właśnie w tym miejscu zdejmowali nogę z gazu: - Znam tę trasę. Urządzenie skierowane jest tak, żeby wyhamować kierowców. To jest długi prosty odcinek przy wjeździe do Puznówki i za Puznówką i kierowcy tam naprawdę sobie folgują, nie stosują się do przepisów. Dlatego potrzebne jest to urządzenie właśnie tam, bo dyscyplinuje kierowców – mówi nam wiceszef Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym z GITD w Warszawie, który nie ukrywa, że sprawcom urządzenie musiało bardzo przeszkadzać.

- To jest taki typowy akt wandalizmu, ale urządzenie jest odzyskane, musimy tylko sprawdzić, czy będzie nadawało się do dalszej pracy i czy zostały na nim zarejestrowane zdjęcia. Niebawem będzie z powrotem stał tam fotoradar – zapewnia nas Roman Winiarz.

Dziś przed południem do Puznówki przyjechali pracownicy Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym z GITD w Warszawie, by przyjrzeć się szkodom, jakie wyrządzili nieznani sprawcy. Fotoradar został zabrany z miejsca, w którym leżał od dwóch dni.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 9

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 7e364b8425) Odpowiedz

KIEDY ZROBIĄ TAM ŚWIATŁA?!

(, #IP 2c48759f7e) Odpowiedz

Powinni raczej albo na pewno zrobić sygnalizacje świetlną na tym skrzyżowaniu a nie w fotoradary się bawią!!!!

Moim zdaniem bardzo dobrze, że go usuneli (, #IP 3c01e1b8cc) Odpowiedz

Przynajmniej teraz stojąca Policja ma postawy aby tam stać z suszarkami. Bo wcześniej rozwalał mnie widok fotoradaru a koło niego stojący radiowóz na przystanku (w sumie to nie wiem czy oni mają prawo tam stać)

(, #IP cc91684881) Odpowiedz

człowieku stają gdzie chcą, czasami z lornetką czasami z suszarką. państwo policyjne a fotoradar komuś chyba punkty by dobił do końca i ktoś chciał prawko zachować moim zdaniem. skrzyżowanie w Puznówce widziało już tyle wypadków że strach tędy jeździć a tym bardziej chodzić!!! Noga z gazu

Q (, #IP 1c1bd68d82) Odpowiedz

Jaka skrzynka? jakie straty? jak on był nieaktywny... jeździłem tam dużo razy i jakoś nigdy nic mi nie przyszło... i też dlatego stojąca policja tam. Bo większość ludzi nie zwracała już w ogóle uwagi na to..

x (, #IP a101d1cd9d) Odpowiedz

taki fotoradar kompletny czyli urządzenie, akumulatory, statyw, słup z windą kosztuje ok 200 000zł !!!!!!!!

nie wiem czy dobrze ale (, #IP fc77deec20) Odpowiedz

na pomalowanie inpekcja ma kilka lat,wiec jeszcze nie musi byc zolty,a co do dzialania to przez ostatnie dwa tygodnie dzialal doskonale,jezdze tamtedy regularnie.

bardzo dobrze (, #IP 088f1eee5e) Odpowiedz

bardzo dobrze zrobili po kiego wała to stoi tylko zagraża bezpieczeństwu na drodze

(, #IP aed3e5350b) Odpowiedz

O czym tym człowieku piszesz.Zagrażasz ty ruchowi jak pędzisz z nadmierną prędkością a nie ten radar.

I bardzo dobrze... (, #IP 5f96b0c1ee) Odpowiedz

zgodnie z prawem fotoradar powinien być pomalowanyna żółto (na co było przewidziane 2 lata. W Warszawie wszystkie są pomalowane. Ale tutaj nikt o tym nie myśli). Przez dłuższy czas nie działał, nie był pomalowany i każdy myślał, że jest nieaktywny. A tutaj taka niespodzianka. Z jednej i z drugiej strony zagranie było nie fair. Może teraz ktoś pomyśli dlaczego tak się stało. Oczywiście ktoś nabił sobie punkty to oczywiste.

Temprawg (, #IP cb101bcbba) Odpowiedz

ten fotoradar nie działał od dawna, a co do zawartości to wątpię czy boło tam coś wartościowego......

(, #IP aed3e5350b) Odpowiedz

Dla twojej wiadomości taki fotoradar kosztuje 9.000 złotych

~~~~~~~~~~~~~~ (, #IP 6cf953be1f) Odpowiedz

w środku była butelka 0,5l po Coca-Coli , która imitowała obiektyw fotoradaru

butelka (, #IP cb101bcbba) Odpowiedz

Mówisz że tam była butelka po coli. Bajka cykał fotki jak szalony w weekend nie jeden kierowca się na niego nadział:] ale cóż jest znak, jest ograniczenie prędkości, teren zabudowany, skrzyżowanie i o przejściu dla pieszych już nie wspomnę. Więc trochę rozwagi na drodze. A ten fotoradar świadczy tylko o inteligencji polaków.

(, #IP d3d82b5d0f) Odpowiedz

zaladowali go w na weekend

radar (, #IP aed3e5350b) Odpowiedz

Na pewno nie zrobił tego nikt obcy.Zrobili to miejscowi którzy złapali się na fotoradar i żeby nie płacić mandatu to po prostu go zniszczyli.

"Długi prosty odcinek drogi..." (, #IP d838d2ce63) Odpowiedz

Dobre tłumaczenie... Jeszcze dłuższy, prosty odcinek drogi jest od skrętu na Gocław do stacji BP przed Kołbielą. A jadąc na Lublin długich, prostych odcinków jest jeszcze więcej.

fotoradar (, #IP 8d5cd71c45) Odpowiedz

ktoś go pomalował skoro inspekcja tego nie potrafi

Miernik prędkości a nie bezpieczeństwa (, #IP 561661c7c9) Odpowiedz

Szkoda ze wydaja grube miliony na takie urządzenia, które w żaden sposób nie zmniejszają wypadkowości i nie jest bezpieczne. Ja osobiście uważam, że powinni za nasze ciężko wypracowane i przekazane fiskusowi pieniądze wybudowac porządna drogę dwupasmową i kaskadę dla pieszych, to napewno poprawiłoby bezpieczeństwo, a nie stawiać takie za przeproszeniem g....no żeby nabijać kabzę gminą i pseudo policjantom.