KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

Kenijczyk pierwszy na mecie

Dodano:
garwolin - Kenijczyk pierwszy na mecie

Bieg „Avon Kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”, który odbył się wczoraj, był wielkim wyzwaniem. Pierwszy do mety wśród mężczyzn dobiegł Kenijczyk. Najszybszą kobietą była Litwinka.

Bieg „Avon Kontra przemoc – biegnij w Garwolinie” odbyła się po raz trzeci. Każdego roku zdobywa coraz liczniejsze grono uczestników. W tym roku organizatorzy przyjęli zgłoszenia większej ilości biegaczy niż planowano. Ostatecznie w biegu wystartowało ponad 1000 osób, w tym, oczywiście, przedstawiciele naszego powiatu. Udział w nim wzięli także obywatele innych państw.

O godzinie 12 po występie zagrzewających do biegu cheerleaderek z Garwolina padł strzał na moście rzeki Wilgi. To był znak dany przez starostę Marka Chciałowskiego, że bieg „Avon Kontra przemoc – biegnij w Garwolinie” właśnie się rozpoczął. Uczestnicy pobiegli 10 km i 2 km. W pierwszym z nich udział wziął m.in. burmistrz Tadeusz Mikulski, w drugim, rodzinnym – poseł Grzegorz Woźniak z synem.

REKLAMA:

Od samego początku upał dawał się we znaki. Już na początku nie było pewnym, czy nowy rekord trasy zostanie pobity. Po 30 minutach 39 sekundach po 10-kilometrowej trasie do mety dobiegł Allan Masai Ndiwa z Kenii, który daleko za sobą zostawił rywali.

Ponad 2 minuty później do mety dobiegł Sergiej Fiskowicz z Ukrainy z czasem 32 minuty 44 sekundy. Trzeci po 33 minutach i 29 sekundach przybiegł Polak Kamil Poczwardowski. Na 4 pozycji uplasował się Marcin Gałązka z Garwolina. Przybiegł po 33 minutach i 45 sekundach.

Jako pierwsza kobieta do mety dobiegła Litwinka Rasa Drazdauskaite z czasem 34 minuty 38 sekund. 12 sekund później przybiegła Lilia Fiskowicz z Mołdawii. Trzecie miejsce zajęła Kenijka Susy Chebet Chemaimak z czasem 35 minut 23 sekundy.

Chwilę po starcie biegu głównego w 2-kilometrową trasę ruszyły rodziny. Po 5 minutach przybiegł zwycięzca, Sylwester Kuśmierz z Tomaszowa Lubelskiego z czasem 5 minut 33 sekundy. Po 5 sekundach na mecie pojawił się Krzysztof Wasiewicz. 5 minut i 44 sekundy biegł Dominik Szostak z Rębkowa. Wśród kobiet najlepsze były: 1. Małgorzata Święcka z Otwocka (7:30), Dorota Jendrych ze Świdnika (8:15) i Halina Piwko z Warszawy (8:30).

- W biegu uczestniczyło około tysiąc zawodników i zawodniczek, w tym w biegu rodzinnym około 200 osób. W biegach wzięło udział 165 mieszkańców powiatu garwolińskiego – powiedział przed rozdaniem nagród Stanisław Buszta, który relacjonował na bieżąco całą akcję.

1,5 tys. zł czekało na zwycięzców (mężczyzn i kobiet) biegu głównego. II miejsce to 1 ty. Zł, trzecie – 500 zł. Czeki, puchary i upominki wręczyli: starosta Marek Chciałowski, burmistrz Tadeusz Mikulski oraz przedstawiciele firmy Avon i Truchtacz.pl, którzy byli organizatorami trzeciej edycji „Avon Kontra przemoc – biegnij w Garwolinie”.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 40

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.