KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

Wieczór saksofonowy "Austria meets Poland"

Dodano:
garwolin - Wieczór saksofonowy

To będzie wyjątkowy wieczór. W najbliższą środę w Miętnem odbędzie się prawdziwa muzyczna uczta. W dworku wystąpi międzynarodowe trio saksofonowe Hӧgl - Samsel - Wołyńczyk. Zanim to nastąpi niemal cały dzień potrwają w Miętnem warsztaty saksofonowe.

Na zaproszenie Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie do powiatu przyjadą trzy saksofonistki: Cornelia Hӧgl-Egretzberger z Austrii i duet Ars Duo z Polski: Dorota Samsel i Alicja Wołyńczyk.

Dzień z saksofonem rozpoczną warsztaty, które ruszą o godzinie 14 i potrwają do 16.30. Mają one formę otwartą, zatem uczestniczyć może w nich ten, komu bliski jest instrument. Warsztaty odbędą się w dworku w Miętnem.

Tam też o godzinie 18 rozpocznie się koncert tria saksofonowego Hӧgl - Samsel - Wołyńczyk.

REKLAMA:Cornelia Högl jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu. Uczyła się pod czujnym okiem prof. Oto Vrhovnika i prof. Daniela Gauthiera w Kolonii. Jako solistka występowała z najznakomitszymi orkiestrami. Trzy miesiące temu wystąpiła na Światowym Kongresie Saksofonowym w Wielkiej Brytanii.

Polski duet Ars Duo miał swój debiut właśnie na kongresie, ale w 2006 roku w słoweńskiej Lublanie. Saksofonistki występowały na wielu festiwalach, galach, zarówno indywidualnie, jak i z orkiestrami. album. Prowadzą także ogólnopolski serwis informacyjny dla saksofonistów.

Organizatorem koncertu w Miętnem jest Szkoła Muzyczna I stopnia w Garwolinie. Wstęp jest bezpłatny.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.