KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Rozrywka | Kultura Garwolin

Gramy dla hospicjów! Koncert na rzecz Hospicjum Domowego "Empatia"

Dodano:
garwolin - Gramy dla hospicjów! Koncert na rzecz Hospicjum Domowego

Już 6 listopada w Garwolinie odbędzie się koncert na rzecz hospicjów. Na występ uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie zaprasza Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej.

W najbliższy wtorek Szkoła Muzyczna I Stopnia będzie pomagać hospicjom. Jak? - Wystąpią uczniowie klasy wokalnej. Cały koncert potrwa około godziny. Podczas imprezy zostaną wręczone podziękowania wolontariuszom, którzy pomagają hospicjum – zdradziła nam Angelika Wojtasiewicz z Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej, dodając: - Wstęp jest wolny, hospicjum można wesprzeć poprzez dobrowolny datek do puszki - wolontariusze będą kwestować podczas koncertu. Dla nas ważna jest także sama obecność, więc inwazji puszek nie będzie.

Angelika Wojtasiewicz spytana o cel imprezy, która w CSiK w Garwolinie odbędzie się 6 listopada, odpowiedziała: - Cel koncertu to wsparcie finansowe Hospicjum Domowego "Empatia" działającego także na terenie powiatu garwolińskiego, ale także promocja wolontariatu i propagowanie idei opieki paliatywnej.

REKLAMA:OTOP od kilku lat pomaga potrzebującym i organizuje równego rodzaju akcje. - Tylko na terenie powiatu garwolińskiego współpracujemy z Gimnazjum nr 1 i 5 w Garwolinie, ZSR w Miętnem, Gimnazjum w Woli Rębkowskiej, Szkołą Podstawową w Woli Władysławowskiej, Szkołą Podstawową w Wildze oraz Szkołą Podstawową i Gimnazjum w  Trąbkach. Podczas prelekcji organizowanych na godzinach wychowawczych uwrażliwiamy młodzież na potrzeby osób chorych i potrzebujących, promujemy wolontariat oraz mówimy, czym jest hospicjum – zaznaczyła Angelika Wojtasiewicz, wspominając o stałej współpracy młodzieży z naszego powiatu: - Niektórzy z nich zostają, więc mamy wolontariuszy także w Gimnazjum na ul. Długiej, ZSP nr 1 i 2.

Podczas koncertu wystąpią: Magda Paciorek, Klaudia Kępka, Weronika Wardak, Ola Łapacz, Paulina Mikulska, Martyna Szczęch, Eliza Michalczyk, Tomek Michalik, Ola Mitek i Kasia Zadrożna. Koncert przygotowany będzie przez Aurelię Luśnię, która tego wieczoru również wystąpi przed garwolińską publicznością.

Koncert pod hasłem „Jeśli tylko chcesz” rozpocznie się o godzinie 18 w sali kinowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie przy ulicy Nadwodnej 1.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.