Rozrywka

Zaśpiewali dla Hospicjum Domowego Empatia

Dodano:
garwolin - Zaśpiewali dla Hospicjum Domowego Empatia

Wczorajszy wieczór wielu mieszkańców powiatu spędziło z Otwockim Towarzystwem Opieki Paliatywnej. To właśnie ono wspólnie ze Szkołą Muzyczną I Stopnia zorganizowało koncert, podczas którego zbierane były pieniądze na rzecz Hospicjum Domowego Empatia.

- Cel koncertu to wsparcie finansowe Hospicjum Domowego Empatia działającego także na terenie powiatu garwolińskiego, ale również promocja wolontariatu i propagowanie idei opieki paliatywnej – informowała nas przed koncertem Angelika Wojtasiewicz z Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej. Wczoraj spotkała się z wolontariuszami, młodymi wokalistami i z publicznością w ramach akcji „Gramy dla hospicjów”.

Podczas niemal godzinnego koncertu, w którym udział wzięli uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia w Garwolinie wraz z Aurelią Luśnią-Stankiewicz, publiczność z zapartym tchem słuchała zagranicznych i polskich utworów, a także kompozycji jednej z wokalistek. Przed gośćmi wystąpili: Magda Paciorek, Klaudia Kępka, Weronika Wardak, Ola Łapacz, Paulina Mikulska, Martyna Szczęch, Eliza Michalczyk, Ola Mitek, Kasia Zadrożna, Tomek Michalik oraz prowadząca występ Aurelia Luśnia-Stankiewicz. Nad oprawą muzyczną czuwał dyrektor szkoły Radosław Mitura.

REKLAMA:Podczas występów wolontariusze kwestowali w murach Centrum Sportu i Kultury. Wczorajsze spotkanie było również okazją do podziękowania młodzieży za działalność wolontariacką. Dyplomy z rąk Małgorzaty Szwed, prezes Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej, otrzymała nie tylko szkoła muzyczna, ale również te placówki oświatowe, na których wsparcie OTOP może zawsze liczyć. 

Podziękowania powędrowały do wolontariuszy z: Zespołu Szkół Rolniczych w Miętnem, Publicznego Gimnazjum nr 1 w Garwolinie, Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Wildze, Gimnazjum w Zespole Szkół nr 5 w Garwolinie, Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej, Szkoły Podstawowej w Woli Władysławowskiej, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Tuwima w Trąbkach. Prezes Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej podziękowała również indywidualnym osobom za wsparcie i pomoc.

- Cieszę się, że jest nas coraz więcej – powiedziała na zakończenie Małgorzata Szwed, do której słów dołączyła także Angelika Wojtasiewicz: - Cieszymy się, że razem z wami możemy spędzać te wzruszające chwile. Zawdzięczamy je szkole muzycznej. Piękne chwile, piękne utwory.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 26

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.