czan maj 2022

Garwolin Sport

Tenis: II Halowe Mistrzostwa Garwolina w Grze Podwójnej 2013

Dodano:
garwolin - Tenis: II Halowe Mistrzostwa Garwolina w Grze Podwójnej 2013

Mistrzostwa Garwolina w Grze Podwójnej otworzyły tegoroczny cykl turniejów tenisowych, które będą rozgrywane w hali przy ul. Olimpijskiej. Mimo jednej porażki w grupie wygrała para Tomasz Gniedziuk i Michał Węgorek. Kolejny turniej już niebawem.

W inauguracyjnych zawodach, które odbyły się 23-24 lutego, udział wzięło 11 par. Tenisiści zostali podzieleni na 4 grupy, z których do dalszych zmagań kwalifikowały się po dwie najlepsze pary. Mecze w pierwszej fazie turnieju rozgrywane były do 6 wygranych gemów. W spotkaniach grupowych najlepiej poradzili sobie Michalik/Pałyska oraz Adamowicz/Ruta. Te dwie pary jako jedyne wygrały wszystkie potyczki w swoich grupach i z optymizmem mogły czekać na fazę pucharową.

W kolejnej fazie turnieju zasady nieco się zmieniły. Mecze rozgrywane były do 9 wygranych gemów, co zapewniało jeszcze więcej emocji. Michalik z Pałyską zgubili formę z pierwszego dnia zawodów. Już w pierwszej rundzie fazy pucharowej doznali dotkliwej porażki aż 9:0 z przyszłymi zwycięzcami turnieju, parą Gniedziuk/Węgorek. Do półfinału awansowały także pary Kargol/Zowczak, Gniedziuk/Siwek oraz Ruta/Adamowicz.

W meczach półfinałowych znowu błysnęli Kargol z Zowczakiem, którzy nie dali szans parze Gniedziuk/Siwek i pewnie weszli do finału. Ich przeciwnikiem w decydującym meczu turnieju okazała się być para Gniedziuk/Węgorek, która nie bez problemów pokonała 9:6 Rutę i Adamowicza.

REKLAMA:W starciu finałowym lepsi okazali się Gniedziuk z Węgorkiem, którzy szybko wypracowali sobie przewagę kilku gemów i już do końca meczu nie pozwolili rywalom jej zniwelować. Ostatecznie zwycięzcy pokonali wicemistrzów 9:4. W meczu o trzecie miejsce Gniedziuk i Siwek nie utrzymali wysokiej dyspozycji z pierwszego dnia turnieju i musieli uznać wyższość pary Adamowicz/Ruta, która zwyciężyła 9:4 i ostatecznie wywalczyła miejsce na podium.

Najlepsze pary turnieju:
I miejsce: Tomasz Gniedziuk/Michał Węgorek
II miejsce: Mieczysław Kargol/Maciej Zowczak
III miejsce: Dominik Ruta/Cezary Adamowicz

- Turniej wzbudził we mnie same pozytywne odczucia. Po prostu wszystko fajnie zagrało, atmosfera w trakcie i po turnieju, pełna kontrola wydarzeń na korcie przez pełniącą rolę sędziego głównego zawodów Karolinę Zamielę oraz perfekcyjnie rozpisany przez Tomasza Gniedziuka plan gier. Jeśli dołożyć do tego doborową obsadę deblistów, która gwarantowała wysoki poziom sportowy turnieju, to rysuje się obraz tenisowej uczty - powiedział Wojciech Baduchowski, właściciel szkoły tenisa organizującej turniej.

Pokusił się on także o ocenę taktyki prezentowanej przez zwycięską parę: - Wygrali najlepsi. Mimo jednej porażki w fazie grupowej turnieju. Zwycięzcy imponowali konsekwencją, realizując skrupulatnie nakreśloną, ryzykowną taktykę, polegającą na urozmaiconym serwisie umożliwiającym ataki wolejami, agresywne returny i smecze, ale kiedy trzeba - miękkie zagrania, które często okazywały się kończącymi. W ciągu całego turnieju zostali przełamani zaledwie jeden raz na 26 gemów, co daje obraz skuteczności ich serwisu. W tenisie profesjonalnym to standardy, w amatorsko-klubowym nawet na wysokim poziomie, niekoniecznie. Obraz całości dopełnia tenisowa kultura w szerokim tego słowa znaczeniu - od taktyki i techniki poczynając, a na grze fair kończąc. Słowem wielkie brawa! Zarówno mnie jak i innych obserwatorów urzekły mecze z udziałem braci Wyskwar - Krzysztofa i Michała. Radosny tenis poparty solidnym warsztatem technicznym i sprytem każe upatrywać w nich ciekawą parę przed czekającym nas niebawem Challengem deblowym i familiadą.

Fundatorem nagród dla zawodników w postaci okazałych pucharów, medali oraz dyplomów był przewodniczący Rady Miasta Garwolin Marek Janiec, który po raz kolejny wspiera tenisowe turnieje w Garwolinie.

Już niebawem relacja z sobotniego Turnieju Singlowego o Mistrzostwo Garwolina.


Zdjęcia: wojciechbaduchowskitenis.pl


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 9

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Skopiowane z (, #IP 204765f575) Odpowiedz

http://baduchowskitenis.pl/rozgrywki/turnieje/halowe-mistrzostwa-garwolina-w-deblu/hmg-gra-podwojna-relacja/