KurierGarwoliński.pl

czan maj 2022

Muzyczny początek Dni Garwolina: klasycy z Wiednia i Eliza Michalczyk

Dodano:
garwolin - Muzyczny początek Dni Garwolina: klasycy z Wiednia i Eliza Michalczyk

Szkoła muzyczna, jak co roku, w czerwcu organizuje koncerty swoich uczniów. W czwartek było klasycznie, wczoraj w świat muzyki zabrała nas Eliza Michalczyk. Ale na tym jeszcze nie koniec.

Czwartkowy powrót do klasyki

W czwartek Szkoła Muzyczna I st. zapoczątkowała najgorętszy weekend roku w naszym powiecie. Koncert „Trzej klasycy z Wiednia” przyciągnął pierwszych widzów przed garwolińską scenę.

Stało się już tradycją, że uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie otwierają cykl największych imprez w powiecie. - Zawsze dwa dni przed Dniami Garwolina i Powiatu Garwolińskiego dajemy swój koncert, tak jest również w tym roku – mówił Radosław Mitura, dyrektor placówki.

W tym roku koncert był wyjątkowy, ponieważ młodzi artyści sięgnęli pamięcią do największych nazwisk w historii muzyki. Koncert nosił tytuł „Trzej klasycy z Wiednia” i zachowano w nim klimat muzyki klasycyzmu. Wśród utworów, które można było tego dnia usłyszeć niesamowitą oprawę w stylu klasycznym przygotowała Beata Nowicka. 

Na scenie sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury można było podziwiać nie tylko doskonałą grę na instrumentach, ale również grę teatralną uczniów i absolwentów szkoły muzycznej.

Na koncercie pojawili się licznie zebrani widzowie oraz goście, między innymi Marek Janiec, przewodniczący Rady Miasta Garwolin oraz Jerzy Duchna, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego.

REKLAMA:Publiczność nie zawiodła. „Spełniło się moje marzenie”

Wczoraj w muzyczną podróż zabrała nas Eliza Michalczyk. Podopieczna Radosława Mitury wystąpiła w recitalu „Cuda się zdarzają”. Koncert dla Elizy był wielkim przeżyciem. Dedykowała go zmarłej mamie. Z widowni można było dostrzec, że młoda wokalistka czuje jej obecność. Mocno wspierała ją rodzina. Eliza mogła liczyć również na obecność publiczności, która tego dnia nie zawiodła. - Jestem bardzo zaskoczona, że jest tu tyle osób. Dziękuję wam za to. Spełniło się moje marzenie – powiedziała do widowni.

Stres był niemały, ale publiczność wspierała ją oklaskami i okrzykami, a jej twarz promieniowała radością. Uczennica szkoły muzycznej zaśpiewała kilka coverów, które miały dla niej szczególne znaczenie, m.in: „Heaven”, „Titanium”, „Greatest love of all” czy „We found love”. Nie zabrakło spokojnych ballad, nie zabrakło też żywych, wesołych utworów. Raz było romantycznie, nostalgicznie i wzruszająco, raz swoją energią Eliza zarażała całą publiczność.

Eliza zaprezentowała też swoją twórczość. Wśród utworów jej autorstwa znalazły się: „Chcę z Tobą”, „Potrzebuję Cię”, „Take me or leave me” czy „Nie pozwól mi”. Podczas koncertu wspierali ją: Aurelia Luśnia-Stankiewicz, Ola Mitek, Sławomir Kazulak (perkusja), Paweł Bomert (gitara basowa) i Piotr Świerzbiński (gitara).

Jak koncert ocenił Radosław Mitura, dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie? - Uważam, że takie inicjatywy są bardzo ważne dla młodych ludzi, którzy chcą robić coś sensownego. Nie jest łatwo odważyć się, by pisać piosenki, słowa, zwłaszcza, że łączą się z osobistymi przeżyciami i jeszcze zaśpiewać je przed publicznością. Poziom był bardzo dobry – podsumował.

- Był ogromny stres, ale Eliza świetnie sobie z tym poradziła. Jestem dumna, że udało jej się wykonać piosenki, które stworzyła
– dodała Aurelia Luśnia-Stankiewicz.

Ostatnią atrakcją przygotowaną przez szkołę muzyczną będzie koncert klasy śpiewu. Występ „Gorączka sobotniej nocy” planowany jest 18 czerwca na godzinę 19.30 w sali kinowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.


Zdjęcia: 1-10 - koncert "Trzej klasycy z Wiednia"


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 44

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

super (, #IP 73162d0e23) Odpowiedz

Eliza, ile w Tobie jest ciepła, dziewczyno! :D rozgrzewasz uśmiechem, tak trzymaj :)

Fanka (, #IP c1844d690f) Odpowiedz

Eliza zaśpiewała cudownie, to jest radosna osoba pełna pasji do śpiewu. Życzę powodzenia!!!