KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Kim byli Twoi przodkowie? Dowiesz się z publikacji

Dodano:
garwolin - Kim byli Twoi przodkowie? Dowiesz się z publikacji

W tym tygodniu w internecie zostanie udostępniona publikacja „Ludzie z Garwolina i okolic 1610-1945” Sebastiana Jędrycha. Praca zawiera zindeksowane chrzty, śluby i zgony z archiwum Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.

Autor zachęca do odwiedzania strony genealogia.garwolin.org już od 1 listopada. To właśnie tego dnia zostanie tam udostępniona jego obszerna praca dotycząca historii mieszkańców miejscowości Budzeń, Czyszków, Czyszkówek, Dudka, Ewelin, Garwolin, Głosków, Goździk, Górki, Jagodne, Leszczyny, Łętów, Miętne, Niecieplin, Puznów, Rębków, Ruda Talubska, Sulbiny, Trąbki, Unin, Wola Rębkowska, Zawady i innych.

- Opracowanie składa się z trzech części. Każda z nich zawiera odpowiednio: chrzty, śluby i zgony odnotowane w parafii. Zakres chronologiczny pracy to lata 1610-1945, z tym, że klauzula roku 1945 dotyczy jedynie zgonów. Śluby zostały odnotowane do 1928 roku, a chrzty do roku 1912. Ograniczenie czasowe wynika z przepisów ustawy o ochronie danych osobowych. Docelowo poindeksowane będą zgony do czasów współczesnych, ale jest to jeszcze kwestią ustaleń z parafią – informuje Sebastian Jędrych.

REKLAMA:Jak zaznacza autor, oprócz informacji o imieniu, nazwisku, roku wydarzenia i numerze aktu w pracy wypisane zostało również to, kim byli rodzice dziecka, jakie nazwisko panieńskie nosiła matka dziecka, w jakim wieku dziecko było podawane do chrztu, kim byli państwo młodzi, jak się nazywali ich rodzice, w jakim wieku stawali na ślubnym kobiercu, skąd pochodzili, informacja czy ich rodzice żyją, informacje o wieku zmarłej osoby, jej rodzicach, ewentualnych małżonkach, a także wszelkie dodatkowe informacje, które można odnaleźć w dokumentach.

Ze względu na ogrom informacji, publikacji nie udało się wydać w formie papierowej, dlatego będzie miała charakter elektroniczny. - Elektroniczny charakter pracy pozwala na aktualizowanie jej o nowe dane i nowe zdjęcia, a także na poprawienie ewentualnych błędów. Publikacja elektroniczna będzie miała większy zasięg niż papierowa, przede wszystkim dlatego, że dostęp do niej będzie darmowy – zauważa autor.

Gdyby praca została wydana w formie papierowej, liczyłaby ponad 4 tysiące stron. Jak dodaje autor, opracowanie publikacji trwało 8 lat i było możliwe dzięki uprzejmości Kurii Siedleckiej i Parafii Przemienia Pańskiego w Garwolinie.


Źródło: informacja prasowa


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP f50afb1d65) Odpowiedz

wow!!! dzięki:) czekamy :)

Brawo,szacunek (, #IP 9b741f2cc4) Odpowiedz

Wszyscy chyba czekaliśmy na taką publikację. Wielkie dzięki!

ROBERT (, #IP 3da8a33e34) Odpowiedz

Super. Brawo dla autora.Jak dla mnie wiadomość roku.

(, #IP 51f648c188) Odpowiedz

Brawo Sebastian,zawsze miałeś ciekawe i fajne pomysły. Pozdrawiam

Chwała Sebastianowi (, #IP d9409f77b1) Odpowiedz

Wreszcie coś pożytecznego i konkretnego, bez wychodzenia z domu będzie można dokopać się do swoich prapra przodków.

Mikołaj Korgol (, #IP 2b0e8625d5) Odpowiedz

Brawo!! Wreszcie się doczekaliśmy :)