KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Natalia Niemen wystąpiła w Sulbinach

Dodano:
garwolin - Natalia Niemen wystąpiła w Sulbinach

W niedzielę w kaplicy parafialnej pw. Jana Pawła II w Sulbinach wystąpiła Natalia Niemen. Wydarzenie było częścią obchodów kanonizacji papieża Polaka, które wspólnie zorganizowali Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach, gmina Garwolin, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Woli Rębkowskiej oraz parafia p. w. Jana Pawła II w Sulbinach.

Msza święta

Koncert artystki poprzedziła msza świętą z udziałem chóru prowadzonego przez Marzenę Mikulską. - Szanowni Goście, zebraliśmy się, żeby świętować uroczystość , która odbyła się 27 kwietnia tego roku w Watykanie, na Placu Świętego Piotra, podczas której dwaj błogosławieni papieże: Jan XXIII oraz Jan Paweł II, zostali ogłoszonymi świętymi Kościoła katolickiego – tymi słowami przywitała zgromadzonych dyrektor GCAK w Sulbinach Kinga Smak.
Po mszy głos zabrał wójt gminy Garwolin Tomasz Łysiak, który wspominał słowa Jana Pawła II. Następnie wójt wraz z proboszczem Andrzejem Lemieszkiem wręczyli nagrody laureatom konkursu plastycznego „Portret Jana Pawła II”. Prace można zobaczyć w Gminnym Centrum Animacji Kultury w Sulbinach.

Występ artystki

Natalia Niemen wystąpiła w duecie z Pawłem Bzimem - Zareckim, pianistą, aranżerem, producentem muzycznym współpracującym od lat z artystami z Polski i zagranicy: m.in Anną Marię Jopek, Mietkiem Szcześniakiem oraz TGD. W kameralnym koncercie artystka wykonała  własne kompozycje oraz wybrane utwory twórców bliskich jej sercu: „Jestem mamą, „Jednego serca”, „Psalm I”. oraz improwizacje - dźwięki, które wybrzmiały tylko raz, specjalnie tego wieczoru, których, jak sama przyznała, nauczył ją ojciec. Owacjami na stojąco artystka została nagrodzona za wykonanie utworu: „Dziwny jest ten świat”.

REKLAMA:


„Miejmy odwagę żyć dla miłości”

Po koncercie Natalii wystąpiła grupa teatralna „Od Czapy” w spektaklu pt. "Miejmy odwagę żyć dla miłości" opartym na homiliach i notatkach osobistych Jana Pawła II oraz utworach muzycznych z repertuaru Deus Meus, z płyty Amen zespołu De Press, i kanonach z Taize.
W spektaklu udział wzięli: garwoliński Teatr Muzyczny Od Czapy oraz muzycy: Marcin Pospieszalski (klawisze, skrzypce, bass), Dariusz Budkiewicz (bass), Piotr Bajus (gitara), Julian Czaporowski (fortepian), Łukasz Kluczniak (saksofon). Na perkusji zagrał Wojciech Dybcio oraz gościnnie przebywający w Polsce słynny amerykański perkusista Frank Parker. Teksty Jana Pawła II czytał Tomasz Bartel. Aranżację przygotowali Marcin i Lidia Pospieszalscy. Koncert zakończył się owacją na stojąco i bisami.

Na zakończenie został wyświetlony teledysk do utworu „I’m the Lord, your God” skomponowanego przez Marcina Pospieszalskiego, w którym wzięli udział m.in. Paddy Kelly, AlBano, Ryszard Rynkowski, Dariusz Malejonek czy Jan Trebunia-Tutka.

Oprócz koncertu w ramach obchodów kanonizacji Jana Pawła II odbył się także rajd rowerowy, konkurs poezji, konkurs plastyczny i zajęcia plastyczne.

Źródło: Kinga Smak GCAK


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 29

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.