KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Kuligowska dzieciom

Dodano:
garwolin - Kuligowska dzieciom

Już w najbliższą sobotę pierwsze spotkanie z cyklu „Cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów”. Nie masz planów, przyjedź do Żelechowa.

„Jaś i Małgosia” zagoszczą w Pałacu Żelechów

Pierwsze spotkanie z baśnią w Pałacu Żelechów w sobotę, 5 lipca 2014 r. w godzinach popołudniowych na terenie zabytkowego kompleksu pałacowo-parkowego. Od godziny 17-tej będzie można posłuchać interpretacji Marty Kuligowskiej baśniowych losów Jasia i Małgosi, rodzeństwa któremu przyszło zmierzyć się z Babą Jagą. Głos znanej dziennikarki przeniesie najmłodszych w niezwykły świat fantazji braci Grimm.

Marta Kuligowska - dziennikarka radiowa i telewizyjna, obecnie prowadzi poranne serwisy informacyjne w programie "Wstajesz i wiesz" w TVN24. Prywatnie mama bliźniąt, którym chętnie czyta na głos bajki. Razem z Sandrą Nowak wydała książkę pt. "Bliźnięta atakują!"

REKLAMA:Podczas spotkania dzieci czekają dodatkowe atrakcje, wszystkie w baśniowym klimacie. Odbędą się konkursy wiedzy i animacje dla najmłodszych, będzie można zobaczyć egzemplarze nietypowych książek wykonanych przez dzieci z Żelechowa, a także stworzyć własne projekty. Organizatorzy akcji „Baśniowy Pałac” zapraszają chętne dzieci na spotkania z baśnią w Pałacu Żelechów czytaną przez osobę znaną z mediów oraz cykliczne zabawy z książką w każde sobotnie popołudnie tegorocznych wakacji.

Akcja „Cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów” promująca głośnie czytanie dzieciom jest prowadzona przez wszystkie sobotnie popołudnia lipca i sierpnia 2014 r. (spotkanie z gościem specjalnym ok. godz. 17.00). Aktywności są planowane na terenie pałacowego parku, który wraz z budynkiem Pałacu został wpisany na listę zabytków. XVIII-wieczny Pałac Żelechów utrzymany w stylu klasycystycznym ma ciekawą historię, sam Brzechwa pisał: „wiadomo, że Żelechów słynie z dziadków do orzechów” („Orzech”).

Kurie Garwoliński objął patronatem medialnym akcję „Cała Polska czyta dzieciom w Pałacu Żelechów”.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.