czan maj 2022

Ciekawe tematy z Garwolina

Pierwszy rok nauki w "Kuźni Talentów" w Chotyni

Dodano:
garwolin - Pierwszy rok nauki w

W piątek w niepublicznej szkole "Kuźnia Talentów" w Chotyni odbyło się pasowanie na uczniów i ślubowanie dzieci z klas I, II, III i IV. W tym roku w placówce edukację rozpoczęły także przedszkolaki.

Uroczystość pasowania na uczniów poprzedziły występy dzieci, w przygotowanym przez nauczycieli ze szkoły programie Mam Talent.

Występy oceniało jury składające się z nauczycieli, którzy wcielili się w rolę znanych celebrytów: Małgorzaty Foremniak, Agnieszki Chylińskiej i Kuby Wojewódzkiego. Marcina Prokopa zagrał jeden z uczniów a Szymona Hołownię nauczyciel wychowania fizycznego.

Jako pierwsze wystąpiły dzieci z klas II z utworem „Hej Sokoły” przy akompaniamencie gitary. Tego wieczoru rodzice mogli zobaczyć jeszcze m. in.: piłkarskie sztuczki, występy taneczne, rzeźbę w masie solnej, a także: posłuchać wierszy, piosenek śpiewanych a’ capella i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat układy słonecznego. Wszystko to w wykonaniu uczniów z placówki „Kuźnia Talentów”.

Po programie odbyło się pasowanie na uczniów i uroczyste ślubowanie a także poczęstunek dla rodziców i ich pociech.

Nowa niepubliczna placówka


W dniu 1 września 2014 r. naukę w Kuźni Talentów rozpoczęło 17 uczniów w klasach I, II, III i IV. W szkole uczą się dzieci z całego powiatu i nie tylko. Są dzieci z Chotyni, ale najwięcej dojeżdża z Garwolina, Cyganówki, Trzcianki, Pilawy, Lipówek, Trąbek, a nawet Augustówki. Szkoła zapewnia dowóz dzieci busem szkolnym. Lekcje prowadzone są w godzinach 8.30-14.40, a po nich odbywają się zajęcia w ramach kół zainteresowań. W szkole działa świetlica, na której dzieci mogą przebywajać od 6.30 do 17.00

- Kameralne klasy dają możliwość zadbania o potrzeby edukacyjne każdego ucznia, odkrywania i rozwijania talentów dzieci. Dlatego też w szkole prowadzone są poza zajęciami obowiązkowymi koła zainteresowań. Są to koła: plastyczne, muzyczne, instrumentalne (gitara, klawisze), taniec, astronomia z ekologią, historyczne, piłki nożnej, karate, kulinarne, teatralne, śpiewu i emisji głosu oraz szachowe. Dzieci wybierają zajęcia, w których chciałyby brać udział, ale i nauczyciele obserwując dzieci wskazują ich potencjał. Nauczyciele to młoda, dynamiczna, kadra pełna pomysłów i chęci do pracy – mówi Agnieszka Głasek, dyrektor placówki.

REKLAMA:


Szkoła kładzie nacisk na naukę języka angielskiego, dlatego dzieci uczą się angielskiego w busie podczas podróży do szkoły oraz podczas codziennych lekcji w klasach. Lekcje języka angielskiego prowadzi native speaker.

Przedszkole


- Przy szkole powstał również oddział przedszkolny dla dzieci w wieku 2,5-roku - 5 lat. Aktualnie do grupy przedszkolnej uczęszcza 4 dzieci, a zainteresowanie przedszkolem rośnie. Przedszkole jest czynne od 7 do 16.30. Realizuje podstawę wychowania przedszkolnego. Już od listopada będą w nim prowadzone zajęcia dodatkowe, tj. język angielski, logopedia, rytmika, dogoterapia, gimnastyka korekcyjna.  Nasze drzwi są zawsze otwarte dla nowych uczniów. Serdecznie zapraszamy, dzieci można zapisać nawet w trakcie roku. Wszelkie informacje można uzyskać pod nr 604-377-786 – informuje Agnieszka Głasek.

Zarówno szkoła jak i przedszkole  zapewniają obiady dla dzieci.

Jak to się zaczęło?

- Niepubliczną Szkołę Podstawową Kuźnię Talentów założyłam realizując swoją pasję jaką jest tworzenie wyjątkowych miejsc, które pozwalają rozwijać się innym. Otwarcie Szkoły było zwieńczeniem 7 lat doświadczeń w prowadzeniu Niepublicznego Przedszkola Puchatkowo w Lipówkach. Przez te lata utwierdziłam się w przekonaniu, jak twórcza jest praca z dziećmi oraz jak wiele w tej pracy można im dać. Żaden dzień w przedszkolu nie jest taki sam, a dzieci są zawsze szczere i prawdziwe i są jak nasze odbicia. Brakowało mi w publicznych szkołach takiego indywidualnego podejścia do dziecka i zajęć dodatkowych, które to dziecko rozwijają. Wtedy też stworzyłam koncepcję szkoły jednego ucznia, która zakłada, że w szkole każdy uczeń jest tak samo ważny, ważne są jego potrzeby, wzmacnianie mocnych stron i praca nad słabszymi. W tym celu wynajęłam budynek zamkniętej szkoły w Chotyni, przeprowadziłam kapitalny remont i oto we wrześniu tego roku szkoła znowu zaczęła tętnić życiem, ale już "po nowemu"
– mówi Agnieszka Głasek.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 36

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.