Wiadomości z Garwolina

Jak pomóc? Jak nie zaszkodzić? – prelekcja edukacyjna dla rodziców

Dodano:
garwolin - Jak pomóc? Jak nie zaszkodzić? – prelekcja edukacyjna dla rodziców

W piątek, 14 listopada w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Chotyni odbyła się konferencja przeznaczona dla rodziców, dotycząca tematu wspierania swoich dzieci w dążeniu do realizacji celów, już od pierwszych dni nauki.

Prelekcja poprowadzona została przez Wojciecha Zacharka – zaufanego dla szkoły psychologa społecznego, trenera i coach’a. Jak sam twierdzi główna myśl jego spotkania jest wręcz banalna:

-  Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci były wyedukowane tzn. z wiedzą, której potrzebują i jednocześnie z czymś (…) znacznie ważniejszym w przyszłym życiu – z kompetencjami społecznymi. To wymaga, aby jednocześnie i nauczyciele i rodzice byli świadomi (…) czego mogą nauczyć dzieci, albo czego uczą ich źle. (…) Ideą tego spotkania jest pokazanie wspólnej bazy i zarysowanie sposobu jak sprawić, by to co jest przekazywane z dobrych wzorców w domu nie było nieświadomie rozwalane w szkole i odwrotnie  – mówił psycholog .– Da się znaleźć wspólny grunt rodziców i szkoły choć do tej pory wyglądało to na niemożliwe - dodał.

REKLAMA:


Czynny udział w spotkaniu brali rodzice. Zadawali pytania lub odpowiadali na te, które stawiał Wojciech Zacharek. Ideę otwarcia takiego cyklu spotkań stworzyła dyrektor szkoły Agnieszka Głasek i we współpracy z psychologiem podjęła się realizacji. Poprzednia, która odbyła się w zeszłym roku, dotyczyła opanowania emocji w stosunku do najmłodszych. Wydarzenie wyjątkowo miało miejsce w Domu Kultury w Pilawie. W miniony piątek, już w Kuźni Talentów, skupiono się na metodach wspierania dzieci w stawianiu pierwszych kroków w szkole. .

- Do organizacji takiej prelekcji skłoniły mnie sytuacje które na co dzień spotykam w szkole, czyli trudności wychowawcze które rodzice mają z dziećmi. Chcemy pokazać jak można wzmocnić dziecko i pomóc mu radzić sobie z różnymi trudnościami – mówi dyrektor Kuźni Talentów Agnieszka Głasek będąca inicjatorką konferencji.

Na spotkaniu poruszano takie tematy jak .:  adaptacja dziecka w nowej sytuacji jaką jest rozpoczęcie nauki w szkole, istota dobrej relacji rodziców ze szkołą oraz potrzeba komunikacji. Na koniec wśród uczestników rozlosowano nagrody.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 9

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.