KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Dzień Myśli Braterskiej w garwolińskim Hufcu ZHP "Orłów"

Dodano:
garwolin - Dzień Myśli Braterskiej w garwolińskim Hufcu ZHP

Aż 19 patroli reprezentujących drużyny ZHP z Łaskarzewa, Sobolewa, Garwolina, Parysowa, Żelechowa, Trąbek, Goniwilka i Rudy Talubskiej zjechało do gościnnego Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie, by celebrować tradycyjny Dzień Myśli Braterskiej, upamiętniającym dzień urodzin twórcy skautingu gen. Roberta Baden Powella.

Najpierw odbyła się gra terenowa, w której na trasę biegu wyruszyło 150 uczestników

„Witajcie Tropiciele!” – pozdrawiał list powitalny.” Każdy z Was jest jednym z ponad 7 185 970 000 mieszkańców ziemi. To ogromna liczba, trudna do wyobrażenia. Gdybyście chcieli spędzić z każdym ze współmieszkańców Ziemi 1 sekundę, zajęłoby Wam to aż 220 lat (i to pod warunkiem, że nie musielibyście podróżować, aby ich odwiedzić)!
Skoro więc nigdy się nie spotkamy z większością innych ludzi, to może jest nam obojętne, czy istnieją, czy też nie? Nasze codzienne życie toczy się przecież tu, w Polsce, w naszym mieście, wśród naszej rodziny i przyjaciół. Czy w jakikolwiek sposób to, co robimy na co dzień, może mieć wpływ w skali świata? To właśnie sprawdzicie podczas dzisiejszej gry!”

Po sutym obiedzie odbyły się zajęcia w grupach; były więc szyfry, zajęcia techniczno-plastyczne, qulling, spotkanie z psychologiem, zajęcia dot. finansów i gospodarowania nimi, taniec, zajęcia sportowe oraz pierwsza pomoc – pokazy i ćwiczenia w wykonaniu strażaków z KP PSP.

Natomiast instruktorzy rozmawiali o najbliższych poczynaniach i wakacyjnych planach.

Świeczowisko (inaczej tradycyjne ognisko, tyle że pod dachem i przy świecach) było kulminacyjnym momentem Dnia Myśli Braterskiej. Harcerskie pieśni uzupełniały gry i zabawy oraz gawęda hufcowego hm. Zbigniewa Winiarka. W tym spotkaniu uczestniczył starosta garwoliński Marek Chciałowski, który jest także przewodniczącym Powiatowej Rady Przyjaciół Harcerstwa.

REKLAMA:


Wieczorem miała miejsce także loteria fantowa - każdy los był losem wygranym,  a środki uzyskane z loterii zostaną przekazane na rzecz jednej z fundacji wspomagających edukację dzieci w Afryce.

Po świeczowisku miały miejsce kolejne atrakcje: nocne kino, kącik gier, kawiarenki dyskusyjne, a dla niezmordowanych - zajęcia sportowe. Warto wspomnieć, że uczestnicy DMB mieli okazję obejrzeć premierowy film dokumentalny poświęcony Krystynie Krahelskiej „Śpiew syreny”, w którym w czołówce śpiewali harcerki i harcerze ze Szczepu Adventure, uczestniczący w uroczystościach rocznicy Powstania Warszawskiego.

Zbiórka z okazji Dnia Myśli Braterskiej była efektem licznej grupy harcerek i harcerzy, którym przewodzili pwd. Katarzyna Ołowska oraz Maciej Mucha.

Kolejne hufcowe imprezy:

- w kwietniu – przegląd piosenki oraz ekologiczny event w Dniu Święta Ziemi
- w maju – turniej zastępów Srebrna Lilijka
- w czerwcu – teatralne święto zucha oraz udział w Dniach Garwolina i Powiatu
- od kwietnia do wakacji –sobotnia praca na hufcowej stanicy w Polewiczu.

Więcej na harcerskich stronach www.garwolin.zhp.pl oraz Facebook.com/ZHPGarwolin

zdjęcia: ZHP Garwolin
źródło: materiały prasowe


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 78

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.