Garwolin Sport

Dwóch zawodników Zdrowia reprezentuje Polskę w Sankt Petesburgu

Dodano:
garwolin - Dwóch zawodników Zdrowia reprezentuje Polskę w Sankt Petesburgu

W dniach 13 – 20 kwietnia rozgrywany jest międzynarodowy turniej w beach soccera (plażową piłkę nożną), w którym udział bierze Reprezentacja Polski, mająca w składzie dwóch zawodników Zdrowia Garwolin: Łukasza Trzaskowskiego i Eryka Beckera. Wczoraj kadra Polski pokonała drużynę Pietrogradec 7:4.

W turnieju trwającym właśnie w Rosji, biorą udział reprezentacje: Mołdawii, Białorusi, Kazachstanu i Polski oraz drużyny z rosyjskiej ekstraklasy beach soccera: Sankt Petersburg U-19, FC City, Dynamo Moskwa, BSC Kristall, Krylia Sowietow, Pietrogradec i Elmond. Warto nadmienić, że rosyjska liga beach soccera - obok brazylijskiej – jest uznawana za najlepszą na świecie. Rozgrywki w Rosji trwają prawie cały rok a wysokie kontrakty zawodnicze przyciągają najlepszych graczy z całego świata.

Reprezentacja Polski ma już pierwszy sukces. Wczoraj pokonała Pietrogradec 7:4. Dziś o 17.30 zagra z Elmondem, jutro o tej samej porze z Kristalem. Na sobotę przewidziane są mecze o miejsca 5-12 i półfinały. Finał w niedzielę.

Transmisja na żywo na stronie rosyjskiej federacji beachsoccera
: beachsoccer.ru

Zdrowie Garwolin może się pochwalić kilkoma reprezentantami Polski

Łukasz Trzaskowski (rocznik 1987) i Eryk Becker (rocznik 1996) zagrali we wczorajszym zwycięskim dla nas meczu. Łukasz jest reprezentantem Polski od 2012 roku (sześć meczów i bramka w meczu z Portugalią). Oprócz beach soccera, gra także w trawiastą odmianę piłki nożnej. Obecnie w Promniku Łaskarzew, wcześniej grał w Wildze Garwolin i Starcie Otwock.

Eryk właśnie zadebiutował w Reprezentacji Polski. Gra w Zdrowiu Garwolin od początku swojej przygody z beach soccerem, a także w klubie FC Płochocin (trawiasta piłka nożna).

- Z powołania do reprezentacji nie mogli skorzystać Kamil Kucharski i Marek Górecki. Obaj zawodnicy reprezentowali barwy Zdrowia Garwolin, ale w tym sezonie dostali propozycję występu w barwach Mistrza Polski – KP Łódź, z której oczywiście skorzystali. Będzie ich można obejrzeć podczas Ligi Mistrzów w beach soccerze, która odbędzie się we Włoszech (Euro Winners Cup –Catania). Tytułu najlepszej drużyny w Europie będzie bronić BSC Kristall (mistrz Rosji), który również uczestniczy w turnieju w Sankt Petersburgu – mówi Piotr Kapica, założyciel opiekun drużyny Zdrowie Garwolin.

REKLAMA:


Zdrowie Garwolin – solidna drużyna

Zdrowie Garwolin uczestniczy w rozgrywkach plażowej piłki nożnej od początku istnienia tej dyscypliny w Polsce. - Braliśmy udział w pierwszych Mistrzostwach Polski w Ustce w 2003 roku. Największym sukcesem drużyny jest III miejsce w Mistrzostwach Polski w 2013 roku oraz dwa razy III miejsce w Pucharze Polski (2012 i 2014) – informuje Piotr Kapica.

Indywidualnie wyróżnienia:

Kamil Kucharski został dwukrotnie Królem Strzelców Pucharu Polski – w 2012 i 2014 roku.
Marcin Makulec reprezentował Polskę w 2008 roku
Ponadto w drużynie Zdrowia wystąpiło dotychczas kilku zawodników z reprezentacyjną przeszłością:

Tomasz Rolnik (2013 -2014) – zakończył karierę
Tomasz Lenart (2013) – obecnie KP Łodź (Mistrz Polski)
Adam Bogacz (2013) – obecnie Activ Słupsk
Marek Górecki (2013 -2014) - obecnie KP Łodź (Mistrz Polski).

Szczególnie rozpoznawalną postacią polskiego beach soccera jest bramkarz Marek Guru Górecki, który ma na swoim koncie blisko 100 rozegranych meczów w Reprezentacji Polski. Marek Górecki jest również znanym komentatorem telewizyjnym tej dyscypliny sportu w Polsacie i Eurosporcie.

W drużynie Zdrowia gościnnie zagrali: najbardziej utytułowany zawodnik w polskim futsalu i trener reprezentacji Polski w beach soccerze - Krzysztof Kenny Kuchciak (w 2014 roku) oraz znany z boisk trawiastych Piotr Mosór (w 2010 roku).

Zdrowie Garwolin od 2013 roku występuje w rozgrywkach Ekstraklasy (8 najlepszych drużyn w Polsce). W rankingu za 2014 rok plasuje się na 5 pozycji.

Na zdjęciu od lewej: Łukasz Trzaskowski, Eryk Becker


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Wielka duma (, #IP 64c5a7fe4f) Odpowiedz

Trzymam za chłopaków kciuki :)