czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

"Kryształowa Nuta" w rękach Klary Płatek

Dodano:
garwolin -

Jak na kilkunastotysięczne miasteczko Garwolin ma wiele powodów do dumy. O talentach ze Szkoły Muzycznej w Garwolinie co jakiś czas słyszymy w mediach. Tym razem serca słuchaczy podbiła Klara Płatek.

Klara Płatek z gminy Garwolin to niezwykle zdolna nastolatka, która nie tylko śpiewa w Chórze Miasta Garwolin, ale zdobywa najwyższe miejsca między innymi w konkursach naukowych (np. w Powiatowej Lidze Przedmiotowej) czy teatralnych (już w gimnazjum została zauważona, grając w szkolnym teatrze "Niepokój" pod opieką Anny Szyszki). Obecnie uczy się w Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, a talent wokalny szlifuje w Szkole Muzycznej I stopnia. Jest uczennicą Aurelii Luśni-Stankiewicz.

25 kwietnia zaśpiewała w XI Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki "Kryształowa Nuta" w Lidzbarku Warmińskim. Jak czytamy na stronie Radia Olsztyn, Klara była jednym z 30 uczestników konkursu dla młodych wokalistów.

REKLAMA:- Osiemnastolatka z Garwolina brawurowo wyśpiewała "Walc Minutowy" z tekstem Wojciecha Młynarskiego do muzyki Fryderyka Chopina - czytamy na portalu.

Łącząc śpiew z grą aktorską, podbiła serca jurorów, którzy nagrodzili ją nagrodą Grand Prix, a oprócz statuetki na jej ręce jurorzy przekazali czek na 2,5 tys. zł. Klara dostała też możliwość nagrania singla w studiu Koncertowym Radia Olsztyn.

Po występie nastolatka udzieliła krótkiego wywiadu, którego można posłuchać TUTAJ.

Warto dodać, że w konkursie wystąpiła również koleżanka Klary - Sara Kwiatkowska, która wyśpiewała wyróżnienie specjalne.


Zdjęcia: fanpage Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Klara Płatek (, #IP 3e23459f33) Odpowiedz

Wielki sukces - brawo. Powodzenia na przyszłość. Gratulacje dla rodziców za tak wspaniały talent córki,

(, #IP 3e23459f33) Odpowiedz

brawo brawo

Garwolin górą. (, #IP 3e23459f33) Odpowiedz

Bravo, wielki sukces Klary i Garwolina. Gratulacje dla rodziców i nauczycieli.

Brawo Klara! (, #IP 47817b8b45) Odpowiedz