Gdzie skorzystać z programu refundacji in vitro?
Przede wszystkim, żeby skorzystać z refundacji in vitro, pary muszą skontaktować się z placówkami, które wygrały konkurs i uzyskały możliwość realizacji programu.
Klinika Bocian, która jest jednym z realizatorów ogólnopolskiego programu finansowania in vitro oferuje taką pomoc aż w ośmiu swoich placówkach na terenie całej Polski w Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie oraz Warszawie. Dzięki temu jest bliżej pacjentów z różnych regionów kraju, zarówno mieszkańców dużych miast, jak i mniejszych miasteczek i wsi. Kliniki cieszą się dużym zaufaniem pacjentów, a liczba ciąż potwierdzonych w wyniku leczenia w programie wciąż rośnie.
Tyko od czerwca do końca 2024 roku potwierdzono w nich ponad 1800 ciąż. Kolejni pacjenci już są przygotowywani do zabiegu, a nowe pary zapisują się na pierwsze wizyty.
Korzyści z programu refundacji in vitro
Para uczestnicząca w programie refundacji in vitro ma do dyspozycji do sześciuprocedur wspomaganego rozrodu. Pary mogą skorzystać do czterech cykli zapłodnienia in vitro z wykorzystaniem własnych komórekrozrodczych lub dawstwem nasienia, do dwóch cykli in vitroz komórkami jajowymi od dawczyń, oraz do sześciu cykli z dawstwem zarodków. U kobiet granica wieku wynosi 42 lata w przypadku korzystania z własnych gamet lub dawstwa nasienia i 45 lat w przypadku korzystania z komórek jajowych od dawczyń lub dawstwa zarodków. U mężczyzn limit wieku to 55 lat.
Co jest dokładnie refundowane?
W ramach ogólnopolskiego programu in vitro przyznane środki finansowe obejmują m.in. przeprowadzenie kwalifikacji pary do leczenia, pobranie komórek jajowych oraz ich punkcję, a także przygotowanie plemników do procesu zapłodnienia. Program pokrywa również koszt samego zapłodnienia in vitro oraz związane z nim procedury embriologiczne. Dodatkowo, środki przeznaczone są na transfer zarodków oraz kriotransfer, a także na mrożenie niewykorzystanych zarodków, które zachowują swój potencjał rozwojowy.
Wsparcie dla pacjentów onkologicznych
Program refundacji in vitro obejmuje również wsparcie dla osób, które muszą zabezpieczyć swoją płodność przed rozpoczęciem leczenia onkologicznego. Tzw. onkopłodność obejmuje m.in. zabiegi pobrania, mrożenia oraz przechowywania komórek jajowych i nasienia. Z tej możliwości mogą skorzystać kobiety do 40. roku życia oraz mężczyźni do 45. roku życia.
Rządowa refundacja in vitro w Warszawie
W stolicy, w warszawskiej placówce Kliniki Bocian, pary mają możliwość skorzystania z rządowego programu refundacji in vitro przy ul. Stawki 2a. Pacjenci, którzy chcą dowiedzieć się więcej o zasadach programu w Klinice Bocian w Warszawie, warunkach kwalifikacji i dostępnych świadczeniach, mogą uzyskać szczegółowe informacje na stronie internetowej:
https://klinikabocian.pl/klinika/dofinansowanie-in-vitro, lub telefonicznie pod numerem +48 22 300 50 90.
Komentarze (0)