Obiekt spełnia wszystkie międzynarodowe wymogi i z powodzeniem może być wykorzystywany jako arena zmagań podczas imprez sportowych najwyższej rangi. Największym dotychczasowym wydarzeniem w historii szczecińskiego obiektu były Mistrzostwa Europy w Pływaniu, które w stolicy Pomorza Zachodniego obyły się w roku 2011.
Basen olimpijski, który posiada dziesięć torów pływackich o długości 50 metrów, jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w całej Polsce. W skład kompleksu basenowego wchodzą również szatnie, pomieszczenia dla prasy oraz ratowników, siłownia, sauna, 25-metrowa kryta pływalnia, basen wioślarski oraz trybuny, które mogą pomieścić niemal dwa tysiące widzów.
GMP były jedną z imprez, którą PZP mianował na kwalifikacje do IO w Rio oraz MEJ w Hodmez Lvasarhely. Hasłem więc przewodnim tych Mistrzostw było: ,, Road to Rio ”. Wśród najlepszych pływaków w naszym kraju, którzy bili nowe rekordy Polski i zdobywali kwalifikacje na tegoroczne Igrzyska, znaleźli się również reprezentanci UKS Delfin Garwolin.
Klub z Garwolina dzielnie reprezentowali: Agata Karczmarczyk, Barbara Sowa i Mateusz Szczypek, dla którego był już to drugi udział w takiej imprezie (wcześniej ZMP w Lublinie 2015).
@@@
- Stres pierwszego dnia sparaliżował dziewczyny, co było efektem słabych startów na 50m dowolnym. Honor Klubu obronił za to Mateusz poprawiając swój rekord życiowy w tej konkurencji na pływalni 50-metrowej o 1,78 s ( 27,47 ). Niestety z powodów zdrowotnych musieliśmy drugiego dnia wycofać ze startu Basię z 50m klasykiem. W tej konkurencji świetnie popłynął Szczypek uzyskując czas 33,82 poprawiając tym samym swoja życiówkę o 1,28s. Oswojona już z atmosferą Mistrzostw Agata drugiego dnia popłynęła 100m grzbietem, poprawiając swój rekord życiowy na pływalni 50 – metrowej aż o 2,87 s ( 1,27,13 ). Trzeci dzień Mistrzostw to start tylko Agaty, która płynąc 50m grzbietowym i uzyskując czas 41,18 poprawiła swoją życiówkę na basenie olimpijskim o 0,24 s. Ostatniego dnia Mistrzostw reprezentacja naszego Klubu wystartowała już w komplecie. Powracającej do zdrowia zawodniczce Barbarze Sowie, w 100m dowolnym co prawda zabrakło trochę sił na finiszu, ale już na 50m motylkowym poprawiła swój rekord życiowy o 0,27s ( 36,17 s. ). Również pozostali nasi zawodnicy startujący na 100m dowolnym ustanowili swoje nowe rekordy życiowe na pływalni 50-metrowej: Agata Karczmarczyk 1,14,31 ( 0,76 s, ) oraz Mateusz Szczypek 1,01,62 ( 2,65 s. ). Podsumowując, na 11 startów reprezentanci naszego klubu ustanowili 8 nowych rekordów życiowych. Wrażenia, emocje i euforia samym udziałem w GMP Szczecin 2016 minęła, ale wspomnienia pozostaną na długo w naszej pamięci, a doświadczenie zdobyte na najważniejszej imprezie pływackiej w Polsce na pewno zaprocentuje w przyszłości – relacjonuje trener Wojciech Mianowski.
reklama
Komentarze (0)