Po zmaganiach zawodników na rowerach dowolnych, około godziny 12.00 ruszyły wyścigi kolarskie II Kryterium Ulicznego w 5 kategoriach. Mężczyźni rywalizowali w grupach wiekowych - junior, M20/M30, M40/ M50 i M60. Kobiety w kategorii K20/K30. Startowały też dzieci.
Zawodnicy mieli do pokonania 5 lub 10 okrążeń (jedno okrążenie 3 km), w zależności od kategorii. W najbardziej prestiżowej kategorii M20/M30 (10 okrążeń) najlepszy, z czasem 47 min 18 sek. był Bartłomiej Kałaska. Drugie miejsce zajął Kamil Karwat, a trzecie Wojciech Markowski.
@@@
W kategorii K20/K30 (5 okrążeń) najlepsza, z czasem 27 min 53 sek. okazała się Marta Janisiewicz. Druga była Karolina Jonczyk.
Puchary i nagrody wręczył m. in. poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak.
- Dziękujemy wszystkim zawodnikom za przybycie, za to, że mimo tak trudnych warunków zdecydowali się startować. Zapraszamy na IV Memoriał Piotr Ekierta, który odbędzie się 24 września. Szczegóły będą dostępne na naszej stronie – mówi Tomasz Kocon z Garwolińskiego Stowarzyszenia Kolarskiego „Horyzont”.
Zawody zorganizowało Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie „Horyzont”, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie i Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach. Nagrody ufundowali poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak oraz:
reklama

zdjęcia: własne, GSK "Horyzont".
Poniżej wyniki poszczególnych konkurencji:
.jpg)

Komentarze (0)