Organizatorami wydarzenia był Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Garwolinie, ZS im. Stanisława Staszica w Miętnem.
Uczestnicy poniedziałkowego wydarzenia rywalizowali w wielu konkurencjach sportowych. Każdy był zwycięzcą. Paraolimpijczycy otrzymali puchary i medale za udział w turnieju.
Wydarzenie uświetnił występ cheerleaderek i gimnastyczek z Klubu MGT UKS No Name, przygotowanych przez Zofię Kisiel.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki i mazowiecki kurator oświaty Aurelia Michałowska.
@@@
W uroczystości otwarcia wydarzenia udział wzięli: poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, wicestarosta Iwona Kurowska, burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, I mazowiecka wicekurator Oświaty Dorota Skrzypek, dyrektor Wydziału Inwestycji i Nadzoru Właścicielskiego Dariusz Tarczyński, prezes stowarzyszenia „Sportowa” Elżbieta Grzegrzółka, inicjatorka i długoletnia organizator Paraolimpiady Jolanta Pietrzak, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Garwolinie Jadwiga Trzeciak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Jadwiga Kula, zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Agnieszka Walicka, dyrektorzy szkół i warsztatów terapii zajęciowej.
Organizatorzy skierowali podziękowania do starosty powiatu garwolińskiego za objęcie wydarzenia honorowym patronatem. Specjalne podziękowania trafiły do ośrodka socjoterapeutycznego Wspólny Dom w Wildze, który w ramach wolontariatu pomógł przy organizacji Paraolimpiady oraz do Zofii Kisiel, która zapewniła pokaz tańca cheerleaderek.
Komentarze (0)