Garwolin
garwolin - forum garwolin - dodaj do ulubionych garwolin - startuj z nami
Forum Dodaj do ulubionych Startuj z nami

Wiadomości:   Wydarzenia   -   Sport   -   Gorące tematy   -   Rozrywka   -   Pogoda   -   Kronika policyjna  Garwolin   Sport:   GTS Wilga Garwolin   -   II liga siatkówki   -   Piłka nożna   -   GLP Profi   -   Amatorzy Serwis miejski:   Telefony alarmowe   -   Urzędy   -   Służba zdrowia    -   Apteki   -   Placówki dydaktyczne   -   Baza gastronomiczna   -   Baza noclegowa   -   Bankomaty   -   Inne instytucje   -   Plan miasta Komunikacja:   Rozkład PKS   -   Rozkład PKP  Garwolin   Rozrywka:   Repertuar kina   -   Galerie  Garwolin   Ogłoszenia:   Nieruchomości   -   Samochody   -   Praca   -   Elektronika   -   Inne   -   Dodaj ogłoszenie

Galerie


DODAJ ZDJĘCIE

Zdjęcia nadesłane
 • Garwolin z dawnych lat
 • Motoryzacja
 • Nowi Garwolacy
 • Podróże
 • Portrety
 • Pozostałe
 • Sport
 • Tak sie bawi Garwolin!
 • Uroki Garwolina

  Galerie grajdol.pl
 • Plebiscyt


  Od dziś do 18 lutego zapraszamy do głosowania w plebiscycie na Sportowca Powiatu Garwolińskiego 2010.
  Plebiscyt organizuje garwolińskie Centrum Sportu i Kultury z Życiem Siedleckim pod patronatem naszego portalu. Głosy można oddawać w serwisie www.grajdol.pl oraz za pomocą kuponów zamieszczanych co piątek w Życiu Siedleckim. Przelicznik: 1 głos „gazetowy” = 3 głosy „internetowe” oznacza to, że głos oddany poprzez kupon wycięty z lokalnego tygodnika jest „trzy razy cenniejszy” od „kliknięcia” w internecie. Gorąco zachęcamy do zabawy.
  Zwycięzcę plebiscytu poznamy 26 lutego podczas Balu Mistrzów Sportu.


  Mateusz Biernacki (badminton)
  ur. 1996, reprezentuje MKS Garwolin. Nastolatek jest w czołówce wśród juniorów młodszych w naszym kraju. W 2010 roku kilkakrotnie stawał na podium w turniejach rangi krajowej. W lato dostał powołanie do kadry narodowej na drugie półrocze ub. roku. W 2009 roku zdobył brązowy medal mistrzostw polski młodzików w grze pojedynczej. W minionych 12 miesiącach największy sukces Mateusza to wygranie prestiżowego Festiwalu Badmintona w Warszawie. W stolicy dokonał tego w grze mieszanej, razem z Małgorzatą Brojek. Na tym samym turnieju, w międzynarodowej stawce, badmintonista został sklasyfikowany na pozycjach 5-8 w grze pojedynczej. Nominowany w plebiscycie jest stypendystą Starosty Powiatu Garwolińskiego.

  Piotr Grudzień (tenis stołowy)
  ur. 1991, reprezentuje Start Zielona Góra. Krótsza jedna noga nie przeszkadza tenisiście w osiąganiu bardzo dobrych wyników. Po życiowym sukcesie na pekińskiej paraolimpiadzie w 2008 roku (srebro), nastolatek nie zwalnia tempa. Pochodzący z podłaskarzewskich Zygmuntów w każdej ubiegłorocznej imprezie rangi mistrzowskiej stawał na podium. W Rumunii (Romania Open) zająć trzecie miejsce indywidualnie. W drużynie sięgnął po srebro. Dwa złote krążki Piotrek przywiózł z Tajwanu. Zarówno w grze pojedynczej i w rywalizacji drużynowej 19-latek nie znalazł sobie równych. Największy sukces 2010 roku przyszedł w grudniu. W odległym koreańskim Gwangju tenisista wywalczył dwa medale Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych. Do brąz w singlu nastolatek dorzucił złoto w drużynie. Azjatycki sukces z gry pojedynczej był dla Piotra Grudnia równoznaczny z wywalczeniem awansu do londyńskich Igrzysk Paraolimpijskich w 2012 roku. Pasmo sukcesów zaowocowało uplasowaniem się na drugiej pozycji w europejskim rankingu IPTTC (Międzynarodowego Komitetu Tenisa Stołowego Niepełnosprawnych).

  Jarosław Latuszek (lekkoatletyka)
  ur. 1970, miłośnik biegów długodystansowych z Klubu Biegacza truchtacz.pl. Od 2009 roku czynnie startuje w zawodach ulicznych na terenie całego kraju. W ciągu niespełna roku (sezon 2010) zdobył tzw. koronę maratonów. Ukończył pięć najważniejszych maratonów w Polsce: Kraków, Dębno, Wrocław, Warszawa, Poznań. W sumie na zawodach do tej pory pokonał odległość ponad 600 km. Współorganizator międzynarodowego biegu Avon Kontra Przemoc – Biegnij w Garwolinie (czerwiec 2010). Pasją do biegania potrafił zarazić całą rodzinę - żonę, czworo dzieci oraz braci. Poza bieganiem ratuje ludzkie mienie, zdrowie i życie jako strażak Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

  Bartłomiej Paczek (karate)
  ur. 1983, reprezentuje garwolińską sekcję wołomińskiego klubu Karate Shorin Ryu. Tę dyscyplinę sportu trenuje od 1995 roku. W 2002 roku zdał egzamin na instruktora sportu z specjalizacją Karate Shorin Ryu. W latach 2003– 2007 instruktor karate klubie uczelnianym AZS Politechnika Lubelska. Obecnie posiada stopień mistrzowski 2 Dan. Do jego najważniejszych sukcesów w 2010 roku należy zaliczyć podwójny triumf w Mistrzostwach Polski Shorin Ryu Karate w Warszawie. W turnieju rozgrywanym w stolicy zawodnik wygrał kategorię kata seniorów oraz kata kumiwaza. W Ogólnopolskim Turnieju SRK w Mielcu Bartłomiej Paczek wygrał kategorię kata kumiwaza, w kategorii kata seniorów był drugi. Ponadto nominowany bierze udział w wielu zawodach rangi regionalnej, ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Uczestnik ogólnopolskich staży szkoleniowych prowadzonych przez prezydenta Polskiej Unii Karate Shorin Ryu sensej Aleksandera Staniszewa (7 Dan) oraz staży międzynarodowych prowadzonych przez sansej Kenyu Chinena (9 Dan).

  Mateusz Prudzyński (siatkówka)
  ur. 1995, reprezentuje GTS Wilgę Garwolin. O 15-letnim kadecie z siatkarskiego klub znad Wilgi było głośno jesienią 2010 roku. Wtedy został powołany do reprezentacji Polski. Pierwszy w historii Garwolina siatkarz kadry narodowej sukces zawdzięcza ciężkiej pracy. Od czterech lat trenuje w rodzimym klubie. Ostatnio wziął udział w Turnieju Nadziei Olimpijskich w Spale. Efektem dobrej gry było powołanie na zgrupowanie 32-osobowej szerokiej kadry kraju. Po 6-dniowym obozie w Spale skład reprezentacji został uszczuplony. W wąskim gronie kadrowiczów pozostał nastolatek z Garwolina. Uczeń III klasy Gimnazjum Powiatowego prawdopodobnie za rok przeniesie się do Spały. Będzie się tam uczył i trenował w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Zakusy na 15-latka z Garwolina czynią inne kluby z Radomia i Warszawy. Przyjmujący Wilgi mimo młodego wieku został zgłoszony do pierwszego zespołu II-ligowca. Zawodnik mierzy 194 cm, jego zasięg w ataku to 331 cm, a w bloku – 310 cm.

  Piotr Szostak (lekkoatletyka)
  ur. 1992, reprezentuje GKS Wilgę Garwolin. Trenujący pod okiem Stanisława Buszty zawodnik w 2010 roku zwyciężył we wszystkich zawodach (starty na stadionie i w biegach przełajowych) rozgrywanych w powiecie garwolińskim i regionie siedleckim. Do pasma sukcesów dołożył triumfy w kilku mityngach województwa mazowieckiego. Nominowany otwiera tabele powiatowe w biegach na 600 metrów – 1:26:72, 800 m – 1:59:36 oraz 1500 m – 4:18:18. W tym roku nastolatka czeka matura i egzaminy na Akademię Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Jest uczniem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie.
  Redakcja | Oferta reklamowa | Kontakt
  © Copyright 2006-2007 - Grajdol.pl - Portal Regionu