Huta Szkła ”Czechy” działa na terenie powiatu garwolińskiego ponad 150 lat. Początki zakładu sięgają 1835 roku, kiedy to Ignacy Hordliczka przeniósł hutę do miejscowości Trąbki. Dziś Huta Szkła „Czechy” to miejsce pracy dla wielu mieszkańców naszego powiatu, a także miejsce dużych inwestycji.
Jak co roku pracownicy zakładu, ich rodziny i okoliczni mieszkańcy spotykają się na wspólnej uroczystości. Dzień Hutnika Szklarza to jedna z tych uroczystości, które integrują mieszkańców powiatu garwolińskiego.
@@@
W uroczystości wziął udział starosta powiatu garwolińskiego Marek Chciałowski, który w imieniu swoim oraz całej Rady Powiatu Garwolińskiego wręczył na ręce dyrektora generalnego Huty Szkła „Czechy” wyrazy uznania za wieloletnią działalność i nieoceniony wkład w rozwój naszego powiatu.
Ponad 600 osób znajdzie zatrudnienie w rozbudowywanej Hucie Szkła Czechy
Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: garwolin-starostwo.pl, opr. Adrian Stoń

reklama
Z GarwolinaObecnie odbywa się modernizacja całej Huty Szkła Czechy, łącznie z budową nowego pieca. Jest to największa inwestycja w zakresie szklarstwa w Europie. Na rozwój i unowocześnienie zakładu, włoska grupa Zignago Vetro przeznaczyła kwotę 140 mln. zł., dzięki czemu w zakładzie dodatkowo znajdzie zatrudnienie ponad 600 osób. Bardzo dużą zasługę w rozwoju firmy ma obecny dyrektor Roberto Cardini szef załogi.
reklama
reklama
reklama
reklama
Polecane artykuły:
wróć na stronę główną
ZALOGUJ SIĘ
Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM
e-mail
hasło
Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE
Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ BEZPŁATNIE reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.