Zignago Vetro prowadzi w tej chwili 4 zakłady. Jeden w Fossalta di Portogruaro blisko Wenecji, drugi w Empoli blisko Florencji, trzeci Verreries Brosse S.A.S w Vieux Rouen sur Bresle na północy Francji i czwarty w Trąbkach. Firma produkuje szklane opakowania na produkty spożywcze i na produkty kosmetyczne.
We Francji produkuje się opakowania na kosmetyki wysokiej jakości, dla najważniejszych kontrahentów, np. Dolce & Gabbana, Loreal, Dior, Channel. W Empoli przedsiębiorstwo produkuje butelki na: wina olej i inne produkty spożywcze. W Fossalta di Portogruaro blisko Wenecji powstają opakowania na artykuły spożywcze i artykuły kosmetyczne, podobnie jak w Trąbkach.
Przejęcie Huty w Trąbkach przez Włochów nastąpiło 7 marca 2011 r. - Dużo się zmieniło w środku i na zewnątrz. Od 2011 roku do 2015 r. firma zainwestowała 75 mln zł. W ciągu tych 5 lat jakość naszych produktów znacznie się podniosła. W Trąbkach jest w tej chwili tylko jeden piec wannowo - zmianowy do produkcji szkła, będzie drugi. Jesteśmy w trakcie budowy. Zakupiliśmy nowe maszyny do formowania szklanych opakowań i do produkcji form. Mamy też dział zdobienia, na który zakupiliśmy nowe maszyny do malowania i nadruku na butelkach – mówi Roberto Cardini (na zdj. wprowadzającym), dyrektor generalny Zignago Vetro.
@@@
W Trąbkach produkuje się też dla firm grupy Zignago Vetro we Włoszech i we Francji – poszczególne firmy współpracują między sobą. Dla klientów jest ważne, czy produkt może być wykonany od początku do końca u zleceniobiorcy i Huta w Trąbkach te wymagania spełnia.
Rozbudowa Huty „Czechy” została rozpoczęta w styczniu 2016 r. Roberto Cardini w rozmowie z Kurierem Garwolińskim przyznaje, że bardzo długo trwało załatwienie wszystkich pozwoleń potrzebnych do realizacji inwestycji. Magazyn, który jest na ukończeniu ma około 4 tys. m², co i tak nie satysfakcjonuj w pełni inwestora. Prawie skończona jest też nowa zestawiarnia (miejsce gdzie miesza się surowce na szkło). Zestawiarnia, w której będą stały silosy ma 27 m wysokości a powierzchnię użytkową około 600-800 metrów². Cała inwestycja zajmie powierzchnię 11 tysięcy metrów² (hala produkcyjna, zestawiarnia, magazyn, kompresorownia). Będzie też nowa instalacja wodna, pozwalająca oszczędzać wodę. Koszt inwestycji, która rozpoczęła się w 2016 to 160 mln zł. Planowane zakończenie w styczniu 2017 r.
W tej chwili w Hucie „Czechy” pracuje około 470 osób. Jak zakończy się modernizacja i rozbudowa, w Trąbkach znajdzie zatrudnienie łącznie 520/ 530 osób. Ponadto zwiększyć się może zatrudnienie w firmach współpracujących z Hutą „Czechy”. Rekrutacja do firmy trwa. Są już szkolenia dla pracowników, niektóre nawet w Włoszech. Potrzebni są pracownicy fizyczni i inżynierowie .
75% klientów Huty „Czechy” jest z zagranicy. Firma z Trąbek produkuje na cały świat, głównie na: Europę, Amerykę Północną i Południową, Turcję, Ukrainę, Rosję.
reklama