Zarząd Avon Operations Polska od kwietnia prowadził rozmowy ze związkami zawodowymi w celu wypracowania rozwiązań, które zabezpieczyłyby stabilność firmy i pozwoliły na utrzymanie zatrudnienia. Równolegle kierownictwo na bieżąco analizowało aktualną sytuację na rynku w i podejmowało wielotorowe działania wspierające sprzedaż kosmetyków produkowanych w Garwolinie.
W obecnej sytuacji skorzystanie z Tarczy Antykryzysowej jest rozwiązaniem, które zapewni ciągłość produkcji i dystrybucji oraz pozwoli firmie ochronić maksymalną liczbę miejsc pracy. Przy planowaniu rozwiązań w ramach Tarczy Antykryzysowej, zarząd firmy uwzględnił też oczekiwania pracowników. Ostatecznie kierownictwo Avon Operations Polska zgodziło się podjąć umiarkowane ryzyko biznesowe, związane z ograniczeniem wymiaru czasu pracy jedynie o 5% wśród osób zatrudnionych na stanowiskach produkcyjnych. Jednocześnie pracownicy uzyskali gwarancję 4 miesięcznego utrzymania zatrudnienia jeśli środki z tarczy zostaną przyznane firmie.
@@@
- Dla nas liczą się przede wszystkim bezpieczeństwo naszego zespołu, stabilność firmy i utrzymanie możliwie największej liczby stanowisk pracy. Staramy się jak najlepiej dostosować do nowych, nadzwyczajnych warunków. W obecnej sytuacji nie mogliśmy sobie pozwolić na dalsze opóźnianie działań naprawczych. Stanęliśmy przed bardzo trudnym dylematem, związanym z wyborem pomiędzy utrzymaniem stabilności biznesu, a oczekiwaniami pracowników. Jednocześnie byliśmy w stałym kontakcie z naszymi partnerami, na bieżąco analizowaliśmy trendy na rynku i plany sprzedaży. Skorzystanie z Tarczy Antykryzysowej zapewni ciągłość produkcji i dystrybucji oraz pozwoli nam ochronić maksymalną liczbę miejsc pracy. Ostatecznie postanowiliśmy jednak wziąć na siebie ryzyko, jakie w obecnej sytuacji niesie za sobą jedynie częściowe wprowadzenie rozwiązań ochronnych – mówi Piotr Mikołajski, Dyrektor Zarządzający Avon Operations Polska.
Zarząd Avon Distribution Polska i Avon Operations Polska już w kwietniu dobrowolnie zmniejszył swoje wynagrodzenie o 20%. Na poziomie kierownictwa globalnego redukcja płac wyniosła nawet 30%. Również wobec części pracowników biurowych od połowy kwietnia wprowadzono skrócony czas pracy i obniżone wynagrodzenie lub – w zależności od wykonywanych obowiązków – objęła ich tylko obniżka pensji.
W tym trudnym czasie, Avon pozostaje wierny swoim wartościom, pomagając w całej Polsce kobietom dotkniętym zjawiskiem przemocy domowej, które nasiliło się w okresie kwarantanny. Firma wspierała także lokalne placówki i szpitale na terenie kraju podczas ich walki z koronawirusem. Avon przekazał 3,5 tony kosmetyków do higieny (w tym żeli antybakteryjnych, mydeł czy szamponów) Urzędowi Miasta w Garwolinie, skąd trafiły one do Powiatowego Szpitala w Garwolinie, a także Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Garwolinie. Podczas pandemii, Avon wsparł 33 placówki na terenie całej Polski, przekazując ponad 10,5 tony środków do higieny.
reklama
Komentarze (0)