Uchwałami Rady Miasta Łaskarzew podczas sesji radni nadali godność "Zasłużony dla Miasta Łaskarzew" trzem osobom.
Tytuł ten otrzymała Anna Laskowska - była burmistrz miasta oraz pośmiertnie Józef Rybicki i Władysław Wichowicz.
Tytuł ten otrzymała Anna Laskowska - była burmistrz miasta oraz pośmiertnie Józef Rybicki i Władysław Wichowicz.
W uzasadnieniu do nadania tytułu Zasłużony dla Miasta Łaskarzew dla Anny Laskowskiej czytamy m.in. o "historycznych" dla miasta inwestycjach, takich jak: budowa hali sportowo-widowiskowej przy ZS nr 1, budowa kanalizacji sanitarnej, budowa wodociągu na ul. Przychód, budowa dróg i chodników, utworzenie klubu dziecięcego "Pozytywka" oraz termomodernizacja budynku OSP Łaskarzew z remontem pomieszczeń. Wnioskodawcy zaznaczają, że w latach 2018-2024 budżet miasta wzbogacił się o rekordową kwotę około 60 milionów złotych, co było możliwe jedynie dzięki osobistemu zaangażowaniu i pracowitości burmistrz Anny Laskowskiej.
Kandydaturę tę zgłosili radni: Głowacki Fryderyk, Dariusz Sadkowski, Konrad Grudzień, Marek Agnieszczak i Krzysztof Dudek.
Wnioskodawca do nadania pośmiertnie tytułu dla Józefa Rybickiego zaznacza w swoim uzasadnieniu, że Pan Józef Rybicki w 1957 roku wstąpił w szeregi OSP Łaskarzew i od tego momentu rozpoczęło się społeczne życie druha. Był inicjatorem budowy nowego domu strażaka przy ul. Alejowej. Dzięki niemu, a zwłaszcza jego uznaniu i szacunku jaki miał u władz, tak samorządowych jak i politycznych pozyskiwane były środki na budowę remizy. Był inicjatorem ufundowania nowego sztandaru, który wręczony był w roku 1963. Dzięki niemu OSP pozyskało nowy samochód Star 25 GBM 2/8. Został odznaczony złotym, srebrnym i brązowym medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa. Zmarł 29.05.1977 roku.
Kandydaturę tę zgłosił prezes OSP w Łaskarzewie Piotr Korycki.
W uzasadnieniu wniosku o nadanie pośmiertnie tytułu Zasłużony dla Miasta Łaskarzew dla Władysława Wichowicza czytamy m.in.: w roku 1925 został wybrany na naczelnika OSP i funkcję tę pełnił przez kilkanaście lat. Był inicjatorem założenia Kółka Dramatycznego przy OSP Łaskarzew, które występowało w Łaskarzewie jak i w miejscowościach sąsiednich. W 1925 roku został wybrany na radnego Gminnej Rady. W 1928 roku został wybrany do Rady Nadzorczej Kasy Stefczyka. W roku 1931 został wybrany na wójta Urzędu Gminy - Osada Łaskarzew. Funkcję tę pełnił do 1940 roku. W roku 1957 został wybrany prezesem OSP Łaskarzew. Po tym wyborze zorganizował Społeczny Komitet Budowy Domu Strażaka w Łaskarzewie, na czele którego stanął osobiście. Został odznaczony złotym, srebrnym i brązowym medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa, Złotą Odznaką Zasłużony dla Województwa Warszawskiego i Za Prace w Spółdzielczości.
Kandydaturę tę zgłosił również prezes OSP w Łaskarzewie.
@@@
reklama
Komentarze (0)