- Szacujemy, że około 200 tysięcy osób rocznie przewinie się przez obiekt, a w ciągu godziny z basenu będzie mogło jednocześnie korzystać 100 osób – powiedział na spotkaniu z radnymi miejskimi w Łaskarzewie Jarosław Kargol, dyrektor CSiK w Garwolinie.
Niezwykle ważnym aspektem poruszonym przez Jarosława Kargola była możliwość korzystania z pływalni przez niepełnosprawnych: - Na basen można dostać się na wózku. Z wózka można wjechać windą do basenu, bo jest on dostosowany dla osób niepełnosprawnych.
Jak zapewnił dyrektor Centrum Sportu i Kultury, niepełnosprawni będą mogli swobodnie poruszać się po basenie i korzystać z atrakcji Garwolanki.
@@@
Szkoła pływania
Basen spełniał będzie cztery podstawowe funkcje: wypoczynkową, rekreacyjną, kulturalną i edukacyjną. Ta ostatnia realizowana będzie między innymi przez tworzoną szkołę pływania.
Przewidziane będą indywidualne zajęcia dla dzieci od trzeciego roku życia, młodzieży i dla dorosłych. W planach są także zajęcia nauki pływania dla rodzica z dzieckiem oraz zajęcia dla szkół w grupach do 15 osób.
Pływanie to nie wszystko
Garwolanka, jak powiedział dyrektor domu kultury w Garwolinie, to nie tylko basen. To również sala ćwiczeń, siłownia, sauna, sala konferencyjna, kawiarnia i lokale usługowe. Na użytkowanie tych ostatnich został już ogłoszony konkurs.
Dzierżawione przez trzy lata będą 4 lokale o łącznej powierzchni 98 mkw. Zgodnie z misją pływalni charakter lokali musi być związany z szeroko rozumianą odnową biologiczną (np. gabinet masażu, gabinet kosmetyczny, salon piękności, gabinet rehabilitacyjny, salon fryzjerski). Oferty można składać do 19 lutego w CSiK.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.