Autor zachęca do odwiedzania strony genealogia.garwolin.org już od 1 listopada. To właśnie tego dnia zostanie tam udostępniona jego obszerna praca dotycząca historii mieszkańców miejscowości Budzeń, Czyszków, Czyszkówek, Dudka, Ewelin, Garwolin, Głosków, Goździk, Górki, Jagodne, Leszczyny, Łętów, Miętne, Niecieplin, Puznów, Rębków, Ruda Talubska, Sulbiny, Trąbki, Unin, Wola Rębkowska, Zawady i innych.
- Opracowanie składa się z trzech części. Każda z nich zawiera odpowiednio: chrzty, śluby i zgony odnotowane w parafii. Zakres chronologiczny pracy to lata 1610-1945, z tym, że klauzula roku 1945 dotyczy jedynie zgonów. Śluby zostały odnotowane do 1928 roku, a chrzty do roku 1912. Ograniczenie czasowe wynika z przepisów ustawy o ochronie danych osobowych. Docelowo poindeksowane będą zgony do czasów współczesnych, ale jest to jeszcze kwestią ustaleń z parafią – informuje Sebastian Jędrych.
@@@
Jak zaznacza autor, oprócz informacji o imieniu, nazwisku, roku wydarzenia i numerze aktu w pracy wypisane zostało również to, kim byli rodzice dziecka, jakie nazwisko panieńskie nosiła matka dziecka, w jakim wieku dziecko było podawane do chrztu, kim byli państwo młodzi, jak się nazywali ich rodzice, w jakim wieku stawali na ślubnym kobiercu, skąd pochodzili, informacja czy ich rodzice żyją, informacje o wieku zmarłej osoby, jej rodzicach, ewentualnych małżonkach, a także wszelkie dodatkowe informacje, które można odnaleźć w dokumentach.
Ze względu na ogrom informacji, publikacji nie udało się wydać w formie papierowej, dlatego będzie miała charakter elektroniczny. - Elektroniczny charakter pracy pozwala na aktualizowanie jej o nowe dane i nowe zdjęcia, a także na poprawienie ewentualnych błędów. Publikacja elektroniczna będzie miała większy zasięg niż papierowa, przede wszystkim dlatego, że dostęp do niej będzie darmowy – zauważa autor.
Gdyby praca została wydana w formie papierowej, liczyłaby ponad 4 tysiące stron. Jak dodaje autor, opracowanie publikacji trwało 8 lat i było możliwe dzięki uprzejmości Kurii Siedleckiej i Parafii Przemienia Pańskiego w Garwolinie.
Źródło: informacja prasowa
Komentarze (0)