Spółka PKS Garwolin na przewozach pasażerskich generuje straty. Niezbędne są w związku z tym działania, które doprowadzą do pozyskania dodatkowych pieniędzy na poprawę rentowności przedsiębiorstwa. Jednym z pomysłów jest wydzierżawienie terenów dworca PKS Garwolin. 11 września został ogłoszony przetarg na dzierżawę części nieruchomości gruntowej niezabudowanej będącej w użytkowaniu wieczystym spółki, położonej w Garwolinie przy ul. Kościuszki 2, o powierzchni 4941 m kw. Wydzierżawić można było całą działkę lub jej część o powierzchni nie mniejszej niż 3 000 m kw. Kontrowersje już podczas październikowej sesji Rady Powiatu Garwolińskiego wzbudził jeden z warunków przetargu. Mianowicie minimalna stawka czynszu za dzierżawę określona została na 4,00 zł netto za 1 m2 plus obowiązująca stawka podatku od towarów i usług.
Wydzierżawienie terenu jednak nie doszło do skutku, przetarg został unieważniony. Oficjalny powód dla którego podjęta została taka decyzja wyjaśnił prezes PKS Garwolin, Bogdan Kozioł - Po dogłębnej analizie koncepcji jaka została przedstawiona, uznaliśmy, że nie spełnia ona naszych oczekiwań.
Na chwilę obecną prezes spółki oraz Rada Nadzorcza mają zastanowić się czy wydzierżawienie części dworca to dobry pomysł, czy lepiej opracować korzystniejszą dla przedsiębiorstwa koncepcję na zagospodarowanie całego terenu dworca.
@@@
Za dziesięć miesięcy działalności w roku 2013, PKS Garwolin odnotował wynik ujemy w wysokości 270 tys., za sam październik wynik jest dodatni i wynosi 109 tys. zł. Najwięcej dochodów przedsiębiorstwu generuje sprzedaż paliwa, czynsze, reklamy i wjazdy innych przewoźników na dworzec.
Komentarze (0)