Oprócz cotygodniowych zbiórek, na których harcerze zdobywają wiedzę związaną z harcerstwem, śpiewają piosenki, bawią się i pląsają, rozwijają swoje zdolności i zdobywają nowe wiadomości i umiejętności związane z harcerstwem, ale i nie tylko.
- W naszym kalendarzu jest również dużo ciekawych przedsięwzięć organizowanych przez nasz Hufiec ZHP „Orłów” w Garwolinie, Namiestnictwo „NS” Chorągwi Stołecznej ZHP oraz inne instytucje, które umożliwiają zorganizowanie ciekawych wyjazdów i spotkań harcerskich i innych – opowiada Druh Rafał Podgórski, organizator drużyny „NS” w Trzciance.
W ostatnim czasie drużyna odwiedziła Batalion Reprezentacyjny Wojska Polskiego w Warszawie w dniu otwartych koszar w ramach przygotowywania się do Przeglądu Działalności Artystycznej Środowisk „ Nieprzetartego Szlaku” pod hasłem „ Żołnierz naszym Przyjacielem”.
@@@
- 21 kwietnia weźmiemy udział w Przeglądzie Działalności Artystycznej Środowisk „Nieprzetartego Szlaku”. Zaprezentujemy tam przygotowane piosenki oraz prezentację multimedialną z wizyty w Batalionie Reprezentacyjnym WP - prezentuje najbliższe poczynania Druh Podgórski: - Nasza drużyna ma również szansę na wyjazd w czerwcu do Schroniska ZHP „ Głodówka” w Bukowinie Tatrzańskiej w ramach projektu „Gotowi na Start”. Jesteśmy w trakcie przygotowywania niezbędnych dokumentów. A już we wrześniu kolejny projekt „Wierzę w siebie” i w nim też chcemy wziąć udział. Tutaj wyruszymy do Schroniska ZHP w Załęczu Wielkim.
Na koniec maja zaplanowana jest ważna uroczystość - nastąpi uroczyste i formalne przyjęcie dotychczas Próbnej Drużyny w szeregi Związku Harcerstwa Polskiego. Warto podkreślić życzliwość dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Trzciance dla harcerskich poczynań.
„Nieprzetarty Szlak” to działalność Związku Harcerstwa Polskiego na rzecz osób niepełnosprawnych. Mianem tym nazywane są drużyny działające w placówkach kształcenia specjalnego, zakładach opiekuńczych, wychowawczych, zespołach opieki zdrowotnej, warsztatach terapii zajęciowej, domach pomocy społecznej. Nieprzetarty Szlak skupia dzieci i młodzież od 6 roku życia do ..., bez względu na rodzaj i stopień niepełnosprawności. Niepełnosprawni zuchy i harcerze to dziś prawie 10 tys. osób wspieranych w rozwoju przez wykorzystanie metody harcerskiej.
Zdjęcia: Hufiec ZHP Orłów
Komentarze (0)