reklama
reklama

III Festiwal Pieśni Patriotycznej - relacja

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

III Festiwal Pieśni Patriotycznej - relacja - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z GarwolinaW środę i czwartek w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury odbywał się Festiwal Pieśni Patriotycznej, który był jedną z części obchodów Święta Niepodległości.
reklama

Tegoroczna edycja festiwalu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – większym niż zakładali organizatorzy. Z planowanego jednego dnia festiwalowego powstały dwa. W środę zaprezentowały się szkoły podstawowe, a w czwartek – gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Na scenie wystąpiły chóry szkolne, zespoły wokalno-instrumentalne oraz soliści. Każdy z uczestników wykonał dwa utwory. Oprócz znanych pieśni patriotycznych dużym powodzeniem cieszyły się także utwory muzyki popularnej, które nawiązywały do tematu miłości ojczyzny. W tym roku zrezygnowano z konkursowego charakteru Festiwalu. „Śpiewanie o miłości do ojczyzny jest tak ważne, że nie chcemy, żeby towarzyszył temu stres i rywalizacja” – powiedział do uczestników dyrektor Centrum Sportu i Kultury Jarosław Kargol. Chociaż nie był to konkurs, nagrody zostały przyznane. Wszyscy uczestnicy przeglądu pieśni patriotycznej otrzymali podziękowania i pamiątkowe statuetki. Z ramienia Urzędu Miasta w Garwolinie koncertowi przysłuchiwała się kierownik Wydziału Oświatowo-Społecznego i Spraw Obywatelskich Jadwiga Mańkowska oraz inspektor tego wydziału Justyna Wawer.

reklama

W tym roku obchodzimy 90. rocznicę odzyskania niepodległości. Festiwal był jedną z imprez towarzyszących obchodom Święta Niepodległości. Jego ideą jest przede wszystkim zaszczepianie w ludziach młodych uczuć patriotycznych, pokazanie form, jakie może przybrać współczesny patriotyzm. W XXI wieku  miłość do ojczyzny ma zupełnie inną formę niż 90 lat temu, co wcale nie oznacza, że jest prostsza. Pieśni patriotyczne to historia Polski zamknięta w kilku zwrotkach, to pamięć o tych, którzy za wolność ojczyzny zginęli. To także część naszej kultury i tradycji.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama