reklama
reklama

Radość Tworzenia w Garwolinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Radość Tworzenia w Garwolinie - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Garwolinaplik
reklama

Chętnych do wzięcia udziału w muzycznej części Festiwalu było w tym roku bardzo wielu. Z tego powodu przegląd rozłożono na dwa dni. Pierwszy odbył się 23 października w Wyszkowie, drugi - w Garwolinie. Na wczorajszym festiwalu wystąpiło 19 zespołów z całego województwa mazowieckiego. Wśród zebranych gości byli: Starosta Powiatu Garwolińskiego Grzegorz Woźniak, Burmistrz Miasta Garwolin Tadeusz Mikulski, przedstawiciel firmy Avon, która ufundowała nagrody, Magdalena Anczewska oraz Małgorzata Kowalska i Iwona Chodorowicz z Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki. Gości i uczestników festiwalu powitał dyrektor Centrum Sportu i Kultury Jarosław Kargol. Choć przegląd nie miał ściśle charakteru konkursowego, jury musiało wybrać dwa zespoły, które zaprezentują się podczas Koncertu Galowego. Komisja, w której zasiedli: profesor muzykoterapii Maciej Kierył, Anna Kowalska z MCKiS oraz Julian Czaporowski z CSiK, miała ciężki orzech do zgryzienia. Po długich obradach jury postanowiło wytypować cztery zespoły, które podczas finałowej gali wykonają po jednym utworze. Wyróżnienia otrzymali: Zespół Szkół Specjalnych nr 85 z Warszawy, Dom Pomocy Społecznej w Wirowie, Zespół Szkół Specjalnych nr 2 z Garwolina oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach.

reklama

Inauguracja Festiwalu odbyła się 5 października w Teatrze Rampa w Warszawie. Festiwal składa się z kilku etapów, które pozwalają zaprezentować się zespołom w różnych dziedzinach sztuki. Oprócz Dni Muzyki i Piosenki odbył się już Dzień Plastyki oraz Dzień Tańca i Ruchu. W listopadzie odbędą się Dni Teatru, które także z racji wielu chętnych potrwają cztery dni. VII Mazowiecki Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych zakończy się 8 grudnia Koncertem Galowym w Teatrze Rampa.

„Ideą tego festiwalu jest przede wszystkim to, aby zespoły mogły pokazać swoje umiejętności, żeby zaistniała sytuacja integracji i aktywizacji osób niepełnosprawnych. Chcemy pomóc im się rozwijać”- powiedziała Iwona Chodorowicz, koordynator projektu. Ważne jest także to, że każdy dzień festiwalowy odbywa się w innym mieście na Mazowszu. Pozwala to na uczestnictwo większej liczby osób oraz na otwarcie się lokalnych społeczności na problemy osób niepełnosprawnych. „Każda miejscowość może zrobić z tego dnia swoje święto” - dodała Iwona Chodorowicz. Z roku na rok liczba uczestników rośnie. Iwona Chodorowicz szacuje, że w tegorocznej edycji może wziąć udział nawet 2 tysiące osób.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama