W ramach programu dzieci i młodzież w dziewięciu ośrodkach uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Z efektów ich pracy, nauki poprzez zabawę, została stworzona właśnie ta wystawa. Celem programu było zagospodarowanie wakacyjnego czasu dzieciom w ośrodkach wiejskich i otwarcie przed nimi możliwości rozwoju talentów. Umożliwienie im odkrycia w sobie pasji i kontaktu ze sztuką. Inicjatorką tej akcji jest Barbara Michałowska, a jej organizatorem – Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki.
Zebranych gości przywitała Elżbieta Woźniak- Sionek, która z ramienia Starostwa Powiatowego w Garwolinie kierowała całą akcją. Podziękowania za współpracę, w formie dyplomów, z rąk wicestarosty Marka Chciałowskiego odebrali dyrektorzy szkół i bibliotek publicznych oraz plastycy, którzy prowadzili zajęcia. W warsztatach wzięło udział ponad 200 osób z Kalonki, Dąbrowy, Strychu, Zwoli, Łąk, Czaplinka, Starogrodu, Sufczyna i Woli Starogrodzkiej. Nagrodzono autorów trzech prac, które zostały wylosowane spośród najlepszych. „Zebraliśmy się tu z powodu tego, że są osoby, które widzą w drugim człowieku osobę potrzebującą. Stąd wyszła ta akcja – z potrzeby serca” – powiedział w krótkim przemówienie Marek Chciałowski.
Otwarcie wystawy poprzedziła projekcja filmu w reżyserii Jerzego Boguckiego pod tytułem „Prawo jazdy”. Film to autentyczna historia niepełnosprawnego Bogusia, który urodził się i wychował na wsi. To historia o tym, jak siła ducha może pokonać wszelkie bariery.
Wernisaż zakończył się wspólnym poczęstunkiem jednak zgromadzone w Centrum Sportu i Kultury prace obejrzeć będzie można jeszcze przez co najmniej najbliższy tydzień.
reklama
Komentarze (0)