KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

VII Powiatowy Turniej Szachowy dla Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego

Dodano:
garwolin - VII Powiatowy Turniej Szachowy dla Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego

4 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Żelechowie odbył się VII Powiatowy Turniej Szachowy dla Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Powiatu Garwolińskiego.

Do turnieju stanęło 32 uczniów z sześciu szkół ponadgimnazjalnych. Rywalizacja odbywała się na poziomie indywidualnym oraz drużynowym. Szachy to gra strategiczna wymagająca pełnej koncentracji, uznana przez Kochanowskiego ze grę królewską, dlatego też turniej zgromadził powiatową śmietankę szachową.

Ostatecznie w klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Wałachowski Michał (ZS w Żelechowie), drugie miejsce zajął Jaszczyk Dariusz (ZS w Żelechowie), a na trzecim miejscu stanął Gromadzki Jakub (LO Garwolin).

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce wywalczył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie, na drugim miejscu sklasyfikowało się Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie, a trzecie miejsce zajął Zespół Szkół nr. 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie.

REKLAMA:


Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych szkołach byli: Wałachowski Michał - Zespół Szkół im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie, Gromadzki Jakub - Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie, Bieniawski Filip - Zespół Szkół nr. 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie, Józwicki Jonasz - Zespół Szkół nr1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie, Szewczak Sebastian - Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Żelechowie i Chojnacki Piotr Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie.

Nagrody i pamiątkowe puchary zwycięzcom wręczyli dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Janusz Kowalski oraz Wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Żelechowie Sylwia Tomaszek. Koordynatorem turnieju był Andrzej Głodek, nauczyciel z Żelechowa oraz pasjonat gry w szachy.

Gratulujemy najlepszym szachistom i szkołom! Cieszymy się, że rozgrywki umożliwiają integrację wśród zawodników oraz przebiegają w przyjaznej atmosferze.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 47

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.