KurierGarwoliński.pl

Ciekawe tematy z Garwolina

Warszawskie uczelnie zapraszają na dni otwarte

Dodano:
garwolin - Warszawskie uczelnie zapraszają na dni otwarte

Wiosna to czas, kiedy Uczelnie w Warszawie otwierają swoje podwoje dla kandydatów na studia. Na dni otwarte zapraszają m.in. Politechnika Warszawska oraz Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna VIZJA.

Już wkrótce matury, a po nich czas rekrutacji na studia. Wielu maturzystów nie sprecyzowało jeszcze jednak swoich planów. W podjęciu finalnej decyzji dotyczącej wyboru kierunku studiów i uczelni pomóc może uczestnictwo w dniach otwartych. Są one doskonałą okazją, by zgłębić ofertę dydaktyczną danej uczelni, dowiedzieć się, jak dokładnie przebiega rekrutacja i z pierwszej ręki uzyskać informacje na temat studenckich organizacji, domów studenckich, stypendiów czy innych aspektów życia studenckiego. Dni otwarte to możliwość zasięgnięcia języka zarówno u studentów danej uczelni, jak i u wykładowców.

Więcej informacji o zasadach rekrutacji na uczelnie  w warszawie - http://www.studiawarszawa.com/

Dni otwarte na uczelniach w Warszawie – poznaj wybrane uczelnie

Warszawskie uczelnie organizują dni otwarte, aby zaprezentować się kandydatom na studia i zachęcić do wyboru ich oferty edukacyjnej. Dla kandydata dni otwarte mogą mieć decydujące znaczenie – nierzadko to właśnie po dniach otwartych kandydat postanawia rekrutować się na tę, a nie inną uczelnię wyższą. Tej wiosny uwagę przyszłych studentów chcą pozyskać m.in. Politechnika Warszawska oraz Akademia Leona Koźmińskiego oraz Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie (VIZJA), które już wkrótce organizują swoje dni otwarte.

Dni otwarte – Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska to uczelnia państwowa. W rankingach zajmuje najwyższe miejsca – jest uznana m.in. najlepszą polską uczelnią techniczną i od lat utrzymuje się na tej pozycji. Politechnika Warszawska prowadzi aż 18 wydziałów – oferta tej uczelni jest w związku z tym wyjątkowo rozbudowana. Można tu studiować w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, na studiach licencjackich, inżynierskich i magisterskich – w języku polskim oraz angielskim. Szczegóły warto poznać u źródła – dni otwarte na Politechnice Warszawskiej odbędą się już 6 kwietnia.

Dni otwarte – Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie VIZJA to z kolei uczelnia prywatna. Oferuje studia I oraz II stopnia, m.in. na takich kierunkach jak: zarządzanie, administracja, prawo, finanse i rachunkowość, międzynarodowe stosunki społeczne czy psychologia. Uczelnia ta cieszy się renomą, która znajduje odzwierciedlenie także w rankingach uczelni wyższych.  Aby lepiej poznać ofertę VIZJI, wystarczy wybrać się na dni otwarte, które odbędą się 25 maja.

Pełny spis dni otwartych w całej Polsce znajduje się na stronie https://www.uczelnie.pl/.

Artykuł sponsorowany