KurierGarwoliński.pl

Ciekawe tematy z Garwolina

Windows 10 Home box - intuicyjny system operacyjny dla twojego komputera

Dodano:
garwolin - Windows 10 Home box - intuicyjny system operacyjny dla twojego komputera

Każdy użytkownik komputera wie, że nawet najnowocześniejsze podzespoły nie będą przydatne bez odpowiedniego systemu operacyjnego. Jaki system będzie odpowiedni dla nas? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć sobie każdy, kto planuje zakup nowego sprzętu komputerowego. Najpopularniejszy jest oczywiście system firmy Microsoft, a dokładniej jego najnowsza wersja, czyli Windows 10.

Windows 10 – którą wersję wybrać?
Windows 10 występuje w wersjach Home, Pro, Pro for Workstations oraz Enterprise, z których każda dostępna jest w opcji 32 oraz 64 bitowej. Wybór wersji systemu operacyjnego powinien być zależny od tego, z jakim przeznaczeniem mamy zamiar użytkować komputer. Pakiet pro będzie odpowiedni dla użytkowników zaawansowanych, gdyż udostępnia opcje programistyczne. Natomiast wersja Home w zupełności zadowoli użytkowników domowych. Sprawdzi się ponadto w małych firmach, dla których podstawowe funkcje systemu są absolutnie wystarczające.

Windows 10 home BOX czy OEM?
Windows 10 home, podobnie jak poprzednie wersje systemów operacyjnych firmy Microsoft, występuje w wersji BOX oraz OEM. Czym się różnią? Opcja windows 10 BOX - https://sklep.centrumxp.pl/windows-10-home-box jest dostępna zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w ofercie wysyłkowej. Po jej zakupie otrzymujemy pełną wersję systemu Windows 10 Home na nośniku, tzn. na płycie lub pendrirvie. Umożliwia to swobodną instalację systemu operacyjnego na wybranym urządzeniu. Natomiast wersja OEM jest przypisana tylko do jednego komputera, a właściwie do konta Microsoft jednego użytkownika. W przypadku awarii systemu wyposażonego w typ OEM, ponowna instalacja jest możliwa dopiero po trwałym usunięciu systemu z płyty głównej urządzenia, co może być dużą przeszkodą dla mniej zaawansowanych użytkowników. Wersja BOX, oprócz swobodnego dostępu do pliku instalacyjnego z nośnika, przewyższa wersję OEM pełnym wsparciem technicznym ze strony Microsoft. Będzie to niezwykle korzystna funkcja dla tych osób, które dopiero uczą się obsługi systemów Windows. Wybór Windows 10 Home docenią również ci użytkownicy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w obsłudze komputerów. Produkt uznany został za najbardziej intuicyjny i przystępny spośród wszystkich wcześniejszych systemów operacyjnych produkcji Microsoft.

Artykuł sponsorowany