KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Fascynujący świat pająków i skorpionów w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Fascynujący świat pająków i skorpionów w Garwolinie

Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza na wyjątkową wystawę „Fascynujący świat pająków i skorpionów”, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem na rynku europejskim – odwiedziła aż 18 krajów. Zachwyca bogactwem pająków i skorpionów.


Na wystawie zobaczą Państwo ponad 35 żywych okazów pajęczaków. Wśród nich m.in. jeden z najniebezpieczniejszych pająków świata Latrodectus hasselti, jeden z największych gatunków ptasznika Theraphosa stirmi, a także liczne skorpiony.

Pająki wyciągane będą z terrarium o każdej pełnej godzinie.
Zwiedzający wystawę będą mieli możliwość fotografowania oraz filmowania wszystkich prezentowanych okazów. Zwierzęta te są zamknięte w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo.
Najbardziej łagodne ptaszniki będą w ciągu dnia wyciągane, a odwiedzający wystawę będą mieli możliwość wzięcia ich do ręki. Zainteresowani mogą również dowiedzieć się wielu ciekawostek ze świata pajęczaków od ich opiekuna.

REKLAMA:


Wystawa ma cel edukacyjny. Pozwala zgłębić wiedzę o tych niezwykłych stworzeniach oraz zobaczyć z bliska egzotyczne gatunki, dosyć rzadko spotykane w codziennym życiu. Bliski kontakt z żywymi okazami to także sposób na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii towarzyszących wizerunkowi pająka, czy skorpiona.

Wystawa czynna: 28.05-02.06 w godzinach 10:00-18:00.
Kontakt w sprawie wystawy i rezerwacja wycieczek dla grup szkolnych: Maciej Kuta 883733534.
Ceny biletów: normalny: 15 zł, ulgowy: 10 zł, grupa szkolna: 5 zł od ucznia, rodzinny: 40 zł (2 + 2), dzieci w wieku do 4 lat – wejście gratis. Bilety do kupienia przy wejściu na wystawę. Płatność tylko gotówką.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.