KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

W Garwolinie o dziedzictwie kulturowym powiatu

Dodano:
garwolin - W Garwolinie o dziedzictwie kulturowym powiatu

Krajobraz wsi i miasteczek naszego powiatu zmienia się na naszych oczach, wiele cennych obiektów architektury drewnianej – domów mieszkalnych, regionalnego zdobnictwa, małej architektury takiej jak drewniane krzyże i kapliczki - odchodzi bezpowrotnie. Czy tak musi być ? Dlaczego warto je chronić i jak ocalić cząstkę tego unikalnego dziedzictwa dla przyszłych pokoleń?

Narodowy Instytut Dziedzictwa, Stowarzyszenie Akademia Łucznica, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zapraszają 4 czerwca do Garwolina na konferencje pt. ”Dziedzictwo Kulturowe Powiatu Garwolińskiego – szanse i zagrożenia”.

Konferencja poświęcona jest tematyce ochrony krajobrazu kulturowego Powiatu Garwolińskiego, podczas której spróbujemy odpowiedzieć na te pytania. Podczas konferencji odbędzie się prezentacja pani Wioletty Łabudy-Iwaniak z Narodowego Instytutu Dziedzictwa, poświęcona sposobom i możliwościom ochrony budownictwa regionalnego.

REKLAMA:


Program konferencji:
10.30 – Otwarcie wystawy pt. „Ocalić krajobraz” przygotowana przez Stowarzyszenie Akademia Łucznica
11.00-12.00 – „Piękne, polskie, drewniane” - prezentacja materiałów kampanii społecznej „Krajobraz mojego miasta” Narodowego Instytutu Dziedzictwa - pani Wioletta Łabuda-Iwaniak,
kierownik Biura ds. komunikacji NID
12.15 – Przerwa kawowa
12.30 -13.30 – Prezentacja programów edukacyjnych Stowarzyszenia Akademia Łucznica poświęconych edukacji architektonicznej i ochronie krajobrazu kulturowego

Sala Konferencyjna Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, ul. Nadwodna 1, 08-400 Garwolin

Wstęp wolny


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP a1fb2f78d0) Odpowiedz

Dobry pstryczek że nie zorganizowano konferencji w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem :)

ano (, #IP f96bb7f21a) Odpowiedz

I Kargul by tam pobiegał z gwizdkiem, a moze i nie - przypomniałby sobie stare dobre czasy...