KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

Strażacy z Miętnego po raz kolejny najlepsi na IV gminnych zawodach sportowo-pożarniczych

Dodano:
garwolin - Strażacy z Miętnego po raz kolejny najlepsi na IV gminnych zawodach sportowo-pożarniczych

2 czerwca na boiskach przy ZS im. St. Staszica w Miętnem odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze gminy Garwolin. Wzięło w nich udział 6 drużyn męskich: OSP Miętne, OSP Wola Rębkowska, OSP Subliny, OSP Ruda Talubska, OSP Taluba-Feliksin, OSP Wola Władysławowska i jedna drużyna damska: OSP Miętne.

Zawody rozgrywane były tradycyjnie w 2 konkurencjach: bieg sztafetowy z przeszkodami 7x50 oraz ćwiczenie bojowe. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja sędziowska z Powiatowej Komendy PSP w Garwolinie, której przewodniczył kpt. Sebastian Świąder.

Wyniki w poszczególnych konkurencjach:
Konkurencja ćwiczenia bojowe:
I miejsce – OSP  Miętne – 32:35
II miejsce – OSP Taluba -Feliksin – 41.03
III miejsce – OSP Ruda Talubska – 52:84

Konkurencja sztafeta pożarnicza:
I miejsce – OSP  Miętne – 58:16
II miejsce – OSP Wola Władysławowska – 60:94
III miejsce – OSP Taluba-Feliksin – 61:53

Klasyfikacja generalna zawodów:
I miejsce – OSP  Miętne – 90.51
II miejsce – OSP Taluba-Feliksin  – 102.51
III miejsce – OSP Ruda Talubska – 115.18

- Wyniki pokazują znaczną przewagę naszych chłopaków nad sąsiednimi jednostkami. Mimo to po wielu latach i wielu obietnicach dysponujemy bardzo wysłużonym samochodem ratowniczo-gaśniczym, który skończył właśnie 38 lat. Bezskuteczne są nasze starania, aby pozyskać nowy samochód. Posiadany sprzęt nie pozwala nam w pełni rozwijać się i służyć lokalnej społeczności – mówi Adam Kocyk prezes OSP Miętne.
Po raz kolejny udowodniliśmy swój poziom wyszkolenia.  W zeszłym roku reprezentowaliśmy powiat na zawodach wojewódzkich, gdzie zajęliśmy 3 miejsce. Należy podkreślić, że jednostka w Miętnem to nie tylko 45 druhów ale i 12 przeszkolonych druhen, którzy na co dzień służą mieszkańcom naszej gminy (i ciągle się szkolą). Mamy nadzieję, że władze gminy i powiatu w końcu w odpowiedni sposób docenią nasz poziom  i zaangażowanie –
dodaje.

REKLAMA:


Nagrody ufundowane przez wójta gminy Garwolin, starostę powiatu garwolińskiego, OSP w Miętnem oraz firmy Rammit i Prolech zwycięzcom wręczyli: wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, wicestarosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska i poseł na sejm RP Grzegorz Woźniak.

- Gratuluję wszystkim startującym wyników i życzę aby w przyszłym roku były jeszcze lepsze. Trenujcie, korzystajcie z tych wszystkich rywalizacji, które, są organizowane w gminie Garwolin, dzięki temu jesteście lepsi w ratowaniu zdrowia i życia ludzi, macie lepszą kondycję. Dziś cała widownia widziała, jak dobrze się prezentujecie na placu boju i będą się dzięki temu czuli bezpieczniej, w naszej Gminie Garwolin jak również w całym powiecie – powiedział Marcin Kołodziejczyk, wójt gminy Garwolin.

Wójt  podziękował również gospodarzom tegorocznych zawodów - jednostce OSP w Miętnem, za przygotowanie techniczne miejsca zawodów. Przeprowadzana co roku rywalizacja sprawdza poziom wyszkolenia i umiejętności jednostek OSP. Przy okazji jest to dla strażaków sprawdzian własnych możliwości, poznanie swoich słabych stron, co pozwala w przyszłości przygotować się lepiej do prawdziwych działań przeciwpożarowych. Zawody to emocjonująca rywalizacja dla zawodników i świetne widowisko dla miłośników sportów pożarniczych.
Podczas imprezy nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych kibiców: piany, dmuchańców i toru przeszkód.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował starosta powiatu garwolińskiego.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 215

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.