Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Garwolinie znalazła się w gronie placówek wyróżnionych za aktywne zaangażowanie we wdrażanie reformy edukacji „Reforma 26. Kompas Jutra”. Podziękowania wręczono podczas Kolegium Mazowieckiego Kuratora Oświaty, które odbyło się w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.
W wydarzeniu uczestniczyli m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Katarzyna Lubnauer, Mazowiecki Kurator Oświaty Wioletta Krzyżanowska, wicewojewoda mazowiecki Patryk Fajdek, przedstawiciele samorządów oraz dyrektorzy szkół z całego regionu. Podczas spotkania podsumowano dotychczasowe działania związane z wdrażaniem reformy oraz wyznaczono kierunki prac na rok szkolny 2026/2027.
Garwolińską szkołę reprezentowała dyrektor Beata Liszko, która odebrała z rąk Mazowieckiego Kuratora Oświaty podziękowania za profesjonalne przygotowanie konferencji „Reforma 26. Kompas Jutra”, zorganizowanej w marcu w siedzibie placówki. Wówczas do Garwolina przyjechali przedstawiciele administracji rządowej i środowiska oświatowego, by rozmawiać o kierunkach zmian w polskiej edukacji.
Wyróżnienie jest wyrazem uznania dla całej społeczności szkolnej oraz potwierdzeniem, że garwolińska „Jedynka” aktywnie uczestniczy w działaniach związanych z przygotowaniem szkół do zmian w systemie edukacji.

Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.