KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

W Miętnem ścigali się w parach

Dodano:
garwolin - W Miętnem ścigali się w parach

Rodzinne święto miłośników kolarstwa – Gminny Kolarski Wyścig w Parach organizowany co roku przez Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie „Horyzont” jest świetną okazją do wspólnej rodzinnej i przyjacielskiej rywalizacji. Główną ideą wyścigu jest współpraca miedzy dwoma zawodnikami, to czas drugiego z nich liczy się do wyniku. W tym roku, w niedzielę 2 czerwca.

Wyścig wystartował w Miętnem - biuro zawodów mieściło się przy Dworku w Miętnem, siedzibie Powiatowego Centrum Kultury i Promocji, a start i meta nieopodal. Wyścig w ruchu otwartym prowadził ulicami Miętnego: Główna, Garwolińską, Spacerową i Przemysłową. Trasa miała dokładnie 4 km 100 m. Bezpieczeństwa przejazdu startujących strzegli strażacy z OSP z Sulbin.

Kolarze wystartowali tuż po godzinie 11. Chwilę przed startem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa rowerzystów na drodze zarówno podczas wyścigu, jak i w trakcie poruszania się po drogach zawsze.

Zawodnicy startowali w kategoriach: I rower szosowy dystans 4x4 km – kategoria OPEN:
kobieta-mężczyzna, mężczyzna-mężczyzna, powyżej 16 roku życia (dozwolone były dwa rowery szosowe), II rower dowolny dystans 3x4 km – kategoria OPEN: kobieta-mężczyzna,mężczyzna-mężczyzna, powyżej 16 roku życia (dozwolony jeden rower szosowy), III  rower rodzinny dystans 1x4 km – para: rodzic/opiekun-dziecko – kategoria: do 12 lat od 13 do 15 lat.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w każdej z kategorii:
rower szosowy pary mieszane: I miejsce – Marta Janisiewicz i Sławomir Niciński – 26:46,
rower szosowy pary męskie: I miejsce – Mateusz Mikulski i Kamil Zaręba – 23:01, II miejsce – Piotr Cubrzyński i Krzysztof Soszka 25:26, III miejsce – Tomasz Janisiewicz i Sławomir Niciński – 25:27
rower dowolny pary mieszane: I miejsce – Ania Janisiewicz i Paweł Ostałowski 24:03, II miejsce – Katarzyna Latuszek i Bartłomiej Korycki 23:37, III miejsce – Kinga Włodarczyk i Krzysztof Szopa – 25:36

REKLAMA:


rower dowolny pary męskie: I miejsce: Michał Jończyk i Przemysław Mikulski – 23:20, II miejsce – Rafał Zadrożny i Paweł Pacek – 23:21, III miejsce -
dzieci 13-15 lat: I miejsce – Fryderyk Węgrzyn i Paweł Balcerzak – 6:57, II miejsce – Natalia i Dariusz Mazurek – 10:19, III miejsce – Alan Smak i Tomasz Lasocki – 10:57
dzieci do lat 12: I miejsce -  Jarosław i Zofia Włodarczyk – 9:04, II miejsce – Małgorzata Zarzycka i Maria Jończyk – 9:30, III miejsce – Daniel i Kacper Janisiewicz 10:26

- Cele imprezy, którą organizujemy od czterech lat to popularyzacja kolarstwa jako aktywnego wypoczynku, rekreacji, propagowanie aktywności fizycznej wśród mieszkańców gminy Garwolin, promocja zdrowego i aktywnego wypoczynku i trybu życia, integracja oraz aktywizacja lokalnej społeczności, popularyzacja zasad bezpieczeństwa jazdy na rowerze, popularyzacja turystycznych imprez jako doskonałej formy wypoczynku – mówi Krystian Jończyk, prezes stowarzyszenia.

Wszyscy zawodnicy szczęśliwie dotarli do mety gdzie czekały na nich medale i upominki zrobione specjalnie na tę okazję w pracowni ceramiki w Gminnym Centrum Animacji Kultury w Sulbinach. Na koniec wyścigu wszyscy spotkali się na integracji przy ognisku.

Imprezę współorganizowali Gminne Centrum Animacji Kultury w Sulbinach, Powiatowy Ośrodek Sportu, Hotel – Miętne i Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zapraszają do udziału w Gminnym Kolarskim Wyścigu w Parach. Patronat honorowy sprawował wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 160

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.