Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji strażaków oraz ich rodzin. Następnie odbył się uroczysty apel, podczas którego jednostka otrzymała nowy sztandar – symbol honoru, tradycji i gotowości do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Jednym z najważniejszych momentów uroczystości było również przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.
Dla druhów z Taluby i Feliksina był to szczególny dzień. Jednostka od siedmiu dekad stanowi ważny element systemu bezpieczeństwa w gminie Garwolin, a jej strażacy wielokrotnie uczestniczyli w akcjach ratowniczo-gaśniczych, pomagając mieszkańcom w najtrudniejszych sytuacjach.
Nowy wóz już służy strażakom
Nowoczesny samochód ratowniczo-gaśniczy trafił do jednostki pod koniec lutego. Pojazd wyposażony jest m.in. w zbiornik wodny, motopompę oraz sprzęt niezbędny do prowadzenia działań ratowniczych i gaśniczych. Jak podkreślano podczas jego przekazania, inwestycja znacząco zwiększyła potencjał operacyjny OSP Taluba-Feliksin i poprawiła poziom bezpieczeństwa mieszkańców gminy oraz całego powiatu.
Były odznaczenia i podziękowania
Jubileusz stał się również okazją do wyróżnienia strażaków szczególnie zasłużonych dla rozwoju jednostki i ochrony przeciwpożarowej. Wręczono odznaczenia i wyróżnienia będące wyrazem uznania za wieloletnią służbę, zaangażowanie oraz poświęcenie na rzecz lokalnej społeczności.
Władze samorządowe oraz zaproszeni goście dziękowali druhnom i druhom za gotowość do działania o każdej porze dnia i nocy oraz za budowanie strażackich tradycji, które od pokoleń są przekazywane kolejnym mieszkańcom Taluby i Feliksina.
Strażacka tradycja trwa
Siedemdziesiąt lat działalności to tysiące godzin społecznej pracy, setki akcji ratowniczych i niezliczona liczba sytuacji, w których strażacy ochotnicy spieszyli z pomocą potrzebującym. Jubileusz był nie tylko okazją do świętowania, ale również przypomnieniem, jak ważną rolę odgrywają jednostki OSP w lokalnych społecznościach.
Druhom z OSP Taluba-Feliksin pozostaje życzyć kolejnych lat bezpiecznej służby, satysfakcji z niesienia pomocy i zawsze szczęśliwych powrotów z każdej akcji.
fot. Powiat Garwoliński

Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.