KurierGarwoliński.pl

Garwolin Sport

Zwycięstwa, medale i rekordy

Dodano:
garwolin - Zwycięstwa, medale i rekordy

Zawodnicy Wilgi starowali w ubiegłym tygodniu na zawodach lekkoatletycznych w Gdańsku, Teresinie i Warszawie. W wszystkich rywalizacjach spisali się bardzo dobrze.

8 czerwca w Gdańsku, przy znakomitej obsadzie najlepszych polskich zawodników, odbył się na stadionie AWF w Oliwie, 47 Lekkoatletyczny Memoriał Żylewicza. Doskonale wypadli w nim dwaj reprezentanci Wilgi Garwolin: Robert Głowala i Mateusz Kondej. Robert wystartował w biegu na dystansie 3000m i nie dał szans swoim przeciwnikom i z dużą przewagą zwyciężył w czasie 8.14.54s. Nasz młodzieżowiec Mateusz Kondej, wziął udział w biegu na dystansie 1500m i po bardzo emocjonującym finiszu zajął II miejsce, w czasie nowego rekordu powiatu – 3.49.22s. Zawodnik Wilgi nie był jednak w pełni zadowolony, gdyż zabrakło mu zaledwie 22 setnych sekundy do wykonania normy na I klasę sportową.

Uczniowski Klub Sportowy „Filipides” Teresin, był organizatorem Lekkoatletycznych Mistrzostw Mazowsza w kategorii dzieci U-12  i dzieci starszych – U-14, w których wystartowali najmłodsi podopieczni trenera Stanisława Buszty.  Brązowy medal w kat. U-12 zdobył 10-letni Bartosz Głowala – SP w Rudzie Talubskiej, który rzucił piłeczką palantową na odległość 38 metrów. Warto zaznaczyć, że Bartek był o rok młodszy od swoich rywali i za rok będzie zapewne w lepszej sytuacji. Bardzo nielubiane przez sportowców IV miejsca, wywalczyły siostry, Agata i Alicja Świesiulskie ze SP w Głoskowie. Agata w kat. U-12 skoczyła w dal 3.77 – nowy rekord życiowy, a Alicja – U-14 uzyskała w skoku w dal ze strefy doskonały wynik 4.54m /rek. życiowy/ który w ubiegłym roku dałby jej złoty medal.

W bardzo dobrej dyspozycji znajduje się nasza rekordzistka w biegach długich, Emilia Mazek.  W dniu 6 czerwca wystartowała na bieżni stadionu warszawskiego „Orła” w II biegu, cyklu „Warsaw Track Cup”. Najpierw zajęła II miejsce na 1500m w czasie 4.56.22s /rek. życiowy/, a w pół godziny później zmierzyła się z nietypowym, jak na nią dystansem – 800m i tu zwyciężyła zdecydowanie wynikiem 2.25.63s (rek. życ). Organizatorem całego cyklu jest znany biegacz  Mariusz Giżyński.

Trzy dni później na stadionie AWF w Warszawie, odbyły się z udziałem ponad 500 startujących, Amatorskie Mistrzostwa Polski  w biegu na 1 milę (1609m 34cm), w których Emilka zajęła bardzo wysokie IVm. „Wynik zawodniczki Wilgi – 5minut i 13 sekund jest najlepszym wynikiem w naszym powiecie, gdyż był to pierwszy bieg w kategorii kobiet i dopiero kolejny będzie oficjalnym rekordem - uzupełnia trener Buszta.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 3

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.