KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Pożar stodoły i budynku gospodarczego w Bączkach

Dodano:
garwolin - Pożar stodoły i budynku gospodarczego w Bączkach

W nocy ze środy na czwartek miejscowości Bączki (gm. Maciejowice) doszło do pożaru stodoły i budynku. W akcji uczestniczyło 13 zastępów straży pożarnej.


- Po godz. 23.00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze stodoły i budynku gospodarczego w Bączkach. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożar budynków jest w fazie rozwiniętej oraz istnieje niebezpieczeństwo jego rozprzestrzenienia na znajdujące się w sąsiedztwie dwa kolejne budynki gospodarcze. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody w natarciu na palące się budynki oraz w obronie na zagrożone obiekty. Po przybyciu kolejnych zastępów liczba prądów wody była zwiększana, co w konsekwencji doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie dokonano rozbiórki nadpalonych elementów konstrukcji budynków. W akcji trwającej blisko pięć godzin uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz dziewięć zastępów OSP – mówi st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

zdjęcia: OSP Podwierzbie

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 3

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.