KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Oni zasłużyli na wyróżnienia za pracę na rzecz miasta Garwolin

Dodano:
garwolin - Oni zasłużyli na wyróżnienia za pracę na rzecz miasta Garwolin

Podczas dzisiejszej uroczystej akademii zorganizowanej z okazji Dni Miasta Garwolina, zostały wręczone wyróżnienia za działalność na rzecz lokalnej społeczności i wkład w rozwój i promocję miasta. Galę uświetnił występ młodych muzyków ze Szkoły Muzycznej w Garwolinie.

Galę otworzyli: sekretarz miasta Cezary Tudek i dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie Jarosław Kargol.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in.: poseł na Sejm Grzegorz Woźniak, poseł Czesław Mroczek, wicemarszałek Senatu Maria Koc, starosta powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki, wicestarosta Iwona Kurowska, radni rady miasta Garwolin, burmistrz miasta i gminy Pilawa Albina Łubian, burmistrz miasta i gminy Żelechów Łukasz Bogusz, wójt gminy Borowie Wiesław Gąska, dyrektorzy i prezesi instytucji oraz właściciele przedsiębiorstw.

Gawrony za pracę na rzecz miasta

- Święto Garwolina to dobry moment, aby spojrzeć na miasto i uzmysłowić sobie, jak ono się zmieniło i zmienia, aby sprostać wymaganiom czasu i podziękować osobom, dzięki którym stało się to możliwe, bo to co dokonane jest już faktem – mówiła burmistrz Garwolina Marzena Świeczak, przed wręczeniem zasłużonym dla miasta Garwolina statuetek - gawronów, będących wyrazem wdzięczności.

- Obecny kształt krajobrazu naszego miasta jest wynikiem pracy, zaangażowania i determinacji człowieka, który przez ponad 20 lat piastował stanowisko burmistrza miasta i wskazywał kierunki rozwoju Garwolina, Tadeusza Mikulskiego – mówiła Marzena Świeczak. Do zasług byłego burmistrza włodarz zaliczyła m. in.: budowę zbiornika retencyjnego, budowę zaplecza sanitarno - szatniowego dla zawodników Wilgi Garwolin oraz budowę hali sportowej przy ZS nr 5 w Garwolinie.

REKLAMA:


Ponadto podziękowania odebrali dziś poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, za zaangażowanie w sprawy lokalnej społeczności i pozyskiwanie środków na obiekty sportowe. Za realizacje inwestycji na terenie miasta statuetkę odebrał Kazimierz Jasiński – właściciel firmy Rembud. Podziękowania trafiły też do dyrektorów placówek oświatowych. Gawrony dostali: dyrektor PP nr 8 Anna Lodowska, dyrektor PSP nr 5 Jacek Zowczak.
Kino Garwolin odnosi sukcesy dzięki osobom, które pracują w nim od lat. Jedną z takich osób jest wyróżniony dziś kierownik kina Jacek Pasternak.

Za działalność na rzecz seniorów wyróżniona została przewodnicząca Zarządu Klubu Seniora Grażyna Makulec. Za działalność na rzecz integracji mieszkańców miasta, podziękowanie otrzymał prezes spółki Wspólnota Gruntowa Ryszard Ekiert.  Dzięki działalności: Piotra Kordaszewskiego - założyciela Studio Ruchu Kordaszewscy, Macieja Gładysza – gitarzysty zespołu Wilki i aktorki Aleksandry Domańskiej, o Garwolinie słychać w kraju i za granicą.

Podziękowania w formie dyplomów trafiły do organizatorów Festiwalu Tradycji i Kultury Garwolina oraz do hodowców koni, którzy uświetniają imprezy na terenie miasta.

Podczas gali burmistrz wspomniała o bieżących, ważnych dla miasta inwestycjach jak, modernizacja ulic: Bekierskiej, Beethovena, Bocznej i Maczka. Niedługo w mieście powstanie sprawnościowy plac zabaw, strefa relaksu i siłownia zewnętrzna. Finansowanie obiektów 50/50 będzie możliwe dzięki pomocy środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach OSA. Dzięki współpracy miasta Garwolin, KSRG, FOŚ i Urzędu Marszałkowskiego, zostanie zakupiony nowy samochód bojowy dla OSP Garwolin. Modernizacji boiska doczekają się też uczniowie PSP nr 1, przy wsparciu firmy AVON i Urzędu Marszałkowskiego.

Tradycyjnie, jak co roku podczas dni miasta i burmistrz Marzena Świeczak przekazała studentom Społecznej Akademii Nauk klucz do miasta. Najlepsi studenci SAN zostali wyróżnienia na scenie CSiK.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 68

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

A v-ce Walicki przytula się do KOC . (, #IP 6374cc2a5c) Odpowiedz

Czyżby kandydatka do poselskego stołka i Dojnej Zmiany w nastepnej kadencji ?

Plastuś. (, #IP 8744415a03) Odpowiedz

Plastuś znów się wkręcił.

Nieświadomy (, #IP a5da50afb9) Odpowiedz

Co Pan Poseł zrobił za darmo dla społeczności lokalnej,bo nie wiem.Może mnie ktoś uświadomi

Z okolic (, #IP a5da50afb9) Odpowiedz

Imprezy promujące miasto i gminę przygotowują od dziesięcioleci nauczyciele i pracownicy,a nagrody odbierają Ci,którzy dzielą pieniędzmi podatników...Gratulacje za samouwielbienie

Pani wicestarosta (, #IP 72e0f21589) Odpowiedz

Kto odebrał gawrona dla pana Macieja Gladysza? Czyzby szwagierka pani wicestarosta?

(, #IP eb22a73c79) Odpowiedz

Maciek Gładysz odebrał osobiście z rąk Pani Burmistrz Marzeny Świeczak i Janiny Ewy Orzełowskiej z Zarządu Województwa Mazowieckiego ma niedzielnym koncercie na kwadracie

Kordaszewski??? (, #IP 1fd45d984b) Odpowiedz

Serio? Nie mieszka tutaj, nie jest stad! Kosi kasę z urzędów i lokalnych firm, pewno firma nawet tu nie zarejestrowana i podatki lecą do Lublina!!! Ładnie popierał kampanie Pani nieudacznik wiec pewnie go w ten sposób poklepała kobita po plecach.

czytelnik (, #IP 90c7001436) Odpowiedz

Garwolin jako najbardziej oddany Pis powinien wreczac ,,kaczory,, a nie ,,wrony,, jako formy wyroznien