KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Asp. Paweł Olkowicz najlepszy na Mazowszu!

Dodano:
garwolin - Asp. Paweł Olkowicz najlepszy na Mazowszu!

Asp. Paweł Olkowicz z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie oraz mł. asp. Karol Głogowski z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu będą reprezentować KWP zs. w Radomiu w ogólnopolskim finale "Policjant Ruchu Drogowego", który we wrześniu odbędzie się w Warszawie. Od poniedziałku trwały eliminacje wojewódzkie. Do rywalizacji o tytuł najlepszego mazowieckiego policjanta pionu ruchu drogowego stanęło 29 funkcjonariuszy, którzy wcześniej wygrali eliminacje na szczeblu komend miejskich i powiatowych.

(zdjęcie archiwalne, Paweł Oklowicz po lewej)

Nad organizacją zawodów i ich sprawnym przebiegiem czuwali funkcjonariusze z Wydziału ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Po części oficjalnej, 29 mazowieckich funkcjonariuszy rozpoczęło zmagania o zaszczytny tytuł najlepszego policjanta mazowieckiej „drogówki”. Musieli zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności w 6 konkurencjach. W pierwszym etapie drogi do zwycięstwa, mundurowi zmierzyli się w kierowaniu ruchem drogowym na jednym z radomskich skrzyżowań oraz z praktycznymi umiejętnościami udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych następnie policjanci rywalizowali ze sobą w jeździe sprawnościowej motocyklem służbowym i samochodem osobowym po wyznaczonym torze.
Następnego dnia zawodnicy musieli napisać test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, prawa wykroczeń oraz wybranych przepisów służbowych. Tuż po jego napisaniu, policjanci musieli wykazać się umiejętnościami strzeleckimi z broni służbowej.

REKLAMA:


Po wszystkich konkurencjach komisja wyłoniła finalistów. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbyło się dzisiaj na placu przed głównym wejściem do Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Najlepszym gratulował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu mł.insp. Dariusz Krzesicki, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego mł. insp. Jacek Mnich, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Dariusz Brzezicki, Prezes Zarządu Automobilklubu Radomskiego Aleksander Gajewski

I miejsce zajął reprezentant Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie - asp. Paweł Olkowicz,
II miejsce zajął reprezentant Komendy Miejskiej Policji w Radomiu – mł. asp. Karol Głogowski,
III miejsce zajął reprezentant Komendy Miejskiej Policji w Radomiu - asp. Daniel Piotrowski.

Puchar i upominki za zajęcie I miejsca w konkurencji K3 – kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu z wyłączoną sygnalizacja świetlną wręczył Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Dariusz Brzezicki.

Teraz dwóch najlepszych mazowieckich funkcjonariuszy ruchu drogowego reprezentować będzie nasze województwo w finale ogólnopolskim. Wszystkim gratulujemy!


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Gratulacje (, #IP f46b503fe8) Odpowiedz

Gratulacje dla Pawła. Bardzo doświadczony policjant i przekłada się to na wyniki w turnieju wojewódzkim. Jeszcze raz gratulacje.