KurierGarwoliński.pl

Wiadomości z Garwolina

Uczniowie w areszcie śledczym

Dodano:
garwolin - Uczniowie w areszcie śledczym

Uczniowie klas mundurowych z powiatu garwolińskiego odwiedzili Areszt Śledczy w Warszawie.

Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie wraz ze szkołami średnimi z powiatu garwolińskiego prowadzącymi klasy mundurowe zorganizował zajęcia edukacyjno-profilaktyczne w Areszcie Śledczym Warszawa Grochów.

Uczniowie z LO im.T. Kościuszki w Sobolewie, LO im.J. Lelewela w Żelechowie i LO ZS im.Szarych Szeregów w Łaskarzewie mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje areszt śledczy i dowiedzieć się jaka jest specyfika służby tej formacji mundurowej. Wizyta w placówce penitencjarnej była ważnym doświadczeniem profilaktycznym. Dla uczniów niemałym zaskoczeniem był fakt, że tak wiele kobiet odbywa karę pozbawienia wolności, bądź jest tymczasowo aresztowana. Zdziwienie wzbudził również fakt, że wiele z osadzonych kobiet odbywa karę za wielokrotne oszustwa, a wymiar kary to nawet kilkanaście lat.

REKLAMA:


Prelekcja prowadzona przez kpt. Renatę Izdebską zaciekawiła młodzież i była kanwą do dyskusji na temat tego, że łatwo popaść w życiu w konflikt z prawem, którego skutki mogą być bardzo poważne. Uczniowie byli również bardzo zainteresowani wymogami, jakie należy spełnić aby zostać funkcjonariuszem Służby Więziennej. Podczas drogi powrotnej uczniowie doszli do konkluzji, że nie warto podejmować działań niezgodnych z prawem oraz, że służba w jednostce penitencjarnej to wymagające i prestiżowe zajęcie


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.