Rozrywka | Kultura Garwolin

W Żelechowie świętowali dni miasta i gminy

Dodano:
garwolin - W Żelechowie świętowali dni miasta i gminy

W dniach 29 i 30 czerwca mieszkańcy gminy Żelechów obchodzili Dni Żelechowa. Tegoroczne święto obfitowało w atrakcje.

Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Miasta i Gminy Żelechów, Miejsko-gminny Ośrodek Kultury w Żelechowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Żelechowie. Przedsięwzięcie zostało współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Program corocznego święta miasta i gminy Żelechów obfitował w wiele atrakcji. W sobotę 29 czerwca, dzieci mogły wziąć udział w pikniku pt.: "Czytamy o Żelechowie", w parku miejskim, miłośnicy historii udali się na pieszą wycieczkę po Żelechowie "Ze Spacerownikiem w dłoni", a kibice lokalnych drużyn kibicowali sportowcom podczas Turnieju Piłki Nożnej Drużyn Strażackich OSP o Puchar Burmistrza Żelechowa oraz meczu siatkówki – nauczyciele kontra samorządowcy.

Oficjalną część obchodów Dni Miasta i Gminy Żelechów w 572 r. nadania praw miejskich rozpoczęto Mszą św. odprawioną w niedzielę, w intencjach mieszkańców w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Żelechowie. 

Dalsza część uroczystości odbyła się na stadionie Klubu Sportowego „Sęp”.

REKLAMA:


W godzinach 12.00-15.30 chętni mogli oddać krew dla potrzebujących w ramach akcji honorowego krwiodawstwa. Niedzielne animacje dla dzieci poprowadził DJ Fantomasz – wielką popularnością cieszyły się gigantyczne bańki mydlane i wesołe miasteczko.

Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Żelechów z Kębłowa, Łomnicy, Stefanowa i Woli Żelechowskiej przygotowały stoiska gastronomiczne, gdzie wszyscy mieszkańcy i goście mogli spróbować regionalnych wyrobów – nie zabrakło pierogów, naleśników i domowego smalcu, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej na kiermaszu prezentowali swoje prace, LO im. J. Lelewela na swoim stoisku przedstawiło przedmioty codziennego użytku, które wykorzystywane były w XX wieku, zarówno na początku jak i w czasach PRL, a Towarzystwo Historyczne aktualne informacje na temat stanu i wyników badań archeologicznych  prowadzonych na terenie Żelechowa.
Dla dzieci wystąpił również żelechowski teatr „Niby nic” z bajką o smokach. Okazało się, ze smoki nie wyginęły i nie są wcale takie straszne, a do Żelechowa na wspólne święto zawitał sam Smok Wawelski.

Było również bardzo muzycznie – dla publiczności występowali: zespół „Rozśpiewane perełki”, uczniowie szkół z terenu gminy Żelechów, kapela „Mazowszaki” z Mińska Mazowieckiego oraz orkiestra dęta OSP Żelechów. Jako gwiazdy wieczoru wystąpili: Halina Frąckowiak i zespół Power Play, a zabawę taneczną do samej północy prowadził zespół Aneks.

Nie mogło zabraknąć również przemówień zaproszonych gości - asystenta senator RP Marii Koc Michała Jaworskiego oraz Iwony Kurowskiej - wicestarosty powiatu garwolińskiego, która przekazała list gratulacyjny od posła Grzegorza Woźniaka. Goście w swoich wystąpieniach podkreślali zaangażowanie i oddanie pracy burmistrza Żelechowa Łukasza Bogusza, dzięki czemu gmina rozwija się służąc poprawie jakości życia i pracy mieszkańców.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 107

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.